Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
ÇFARË PRITET TË NDODHË PAS VETTINGUT!?
  • 2018-04-26

ÇFARË PRITET TË NDODHË PAS VETTINGUT!?

Nga Spartak NGJELA Çfarë pritet të ndodhë, pas vetingut, me Gjykatën Kushtetuese dhe pushtetin gjyqësor në Shqipëri? Gjykata kushtetuese tani është jashtë funksionit, sepse ajo nuk ka më forcë juridike. Vetingu i gjyqtarëve të lartë, si hapi i parë i kontrollit antikorrupsion, po je

No Pic available
  • 2018-04-21

DASH: Korrupsioni në Shqipëri, i përhapur në të gjitha degët e qeverisjes

Departamenti i Shtetit thotë se problemet më të konsiderueshme të të drejtave të njeriut në vitin 2017 në Shqipëri, ishin kufizimet në lirinë e shprehjes dhe të shtypit, përfshirë autocensurën dhe frikësimin e gazetarëve shkaktuar nga interesat financiare dhe politike; dhe korrupsi

Rama: Në zyrat e shtetit ka grabitqarë e parazitë, interneti shmang abuzimet
  • 2018-04-21

Rama: Në zyrat e shtetit ka grabitqarë e parazitë, interneti shmang abuzimet

Kryeministri Edi Rama ishte sot në Fier ku zhvilloi një takim me drejtues vendorë e qendrorë për të folur lidhur me çështjet e punësimit, reformën e tokës dhe ujit. Sipas kreut të qeverisë, në zyrat e shtet ende ka grabitqarë e parazitë që jo vetëm nuk e bëjnë punën e tyre por 

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat
  • 2018-04-16

Draft raporti, EUObserver: Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat

Shqipëria dhe Maqedonia mund të nisin negociatat për anëtarësim në BE, por abuzimet me të drejtat e njeriut lënë në pritje Turqinë, do të thotë Komisioni Europian. Kështu e nis shkrimin e tij EUObserver, i cili citon dhe pjesë ekskluzive të draftit : Në vazhdën e progresit të ar

Mattis: Nuk përjashtojmë veprim ushtarak kundër Sirisë
  • 2018-04-09

Mattis: Nuk përjashtojmë veprim ushtarak kundër Sirisë

Sekretari amerikan i Mbrojtjes Jim Mattis thotë se Shtetet e Bashkuara nuk përjashtojnë një veprim ushtarak kundër Sirisë, pas komenteve të Presidentit Donald Trump se ata që ndërmorën sulmin kimik të së shtunës do të paguanin një çmim të lartë. “Gjëja e parë që duhet të

Abuzimi me pronat në bregdet, Apeli vendos sot për kryebashkiakun e Lezhës
  • 2018-04-03

Abuzimi me pronat në bregdet, Apeli vendos sot për kryebashkiakun e Lezhës

Gjykata e Apelit do të vendosë sot lidhur me ankimin e Prokurorisë së Lezhës pas vendimit të Gjykatës së Shkallës së Parë që vendosi lirimin e shumicës së të arrestuarve për abuzimet me pronat në Lezhë, përfshi edhe kryebashkiakun Fran Frroku. Sipas prokurorisë ka prova të mjaft

Lame: Pronat në Jug janë shqyer nga të majtë e të djathtë
  • 2018-03-28

Lame: Pronat në Jug janë shqyer nga të majtë e të djathtë

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame në një komunikim me mediat ditën e sotme ka folur gjerë e gjatë lidhur me çështjen e regjistrimit të pronave në bregdet, sidomos atë të jugut. Sipas Lames, në këto 27 vite pronat në bregdetin e jugut nuk janë regjistruar me qëllimin e vetëm që të shqy