Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.016 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Tokën e grabitën me ligjin 7501. Abuzimet në lagunën e Kune-Vainit
  • 2018-03-27

Tokën e grabitën me ligjin 7501. Abuzimet në lagunën e Kune-Vainit

Familja Mlika është një familjet pronare më të dëmtuara nga abuzimi i pronave në bregdetin e Lezhës. Ish-pronarët e tokave në Kune Vain, pretendojnë se u janë tjetërsuar rreth 300 mijë metër katrorë tokë dhe se prej 15 vitesh po sorollaten nëpër zyra, ndërsa tokën e tyre e kanë

Pronat në bregdet, Gjonaj: Hajdutët do shkojnë para drejtësisë
  • 2018-03-26

Pronat në bregdet, Gjonaj: Hajdutët do shkojnë para drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj sqaroi vendimin për pezullimin e regjistrimit të titujve të pronësisë në bregdet. Ajo tha se pronarët e ligjshëm të tokave në bregdet nuk do të cenohen, por të vetmit që do ta pësojnë janë grabitësit. Ministrja deklaroi se janë të vendosur

No Pic available
  • 2018-03-24

Xhafaj: Krimi i lidhur me politikën, së shpejti identifikohen autorët e kokainës

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe një ekip pune i përbërë nga ekspertë të dikasterit që ai drejton dhe Policia e Shtetit, ndodhen prej tre ditësh në Uashington, ku kanë zhvilluar takime me drejtues të DEA dhe FBI. Ministri Xhafaj ditën e sotme ka dhënë një intervistë për Zër

Duka: Ligji 7501 të marrë fund; Tabaku: Abuzimet më të mëdha i bëri qeveria Rama
  • 2018-03-23

Duka: Ligji 7501 të marrë fund; Tabaku: Abuzimet më të mëdha i bëri qeveria Rama

Një orë e më parë të mbyllet. Agron Duka e ka fjalën për ligjin 7501 me të cilin u nda toka pas rënies së regjimit komunist. Ish-ministri i Bujqësisë bën thirrje për caktimin e një afati për pushimin e tij dhe pajisjen me titull pronësie të atyre që kanë përfituar ndër vite. Kr

Abuzimet me tokat, 11 të tjerë në kërkim. Ja roli i kryebashkiakut
  • 2018-03-16

Abuzimet me tokat, 11 të tjerë në kërkim. Ja roli i kryebashkiakut

Drejtori i Policisë së Lezhës, Ferdinand Mara, në një konferencë të posaçme për mediat, ka deklaruar se pas hetimeve të zgjatura në kohë në drejtimin dhe në bashkëpunim me Prokurorinë e Lezhës po vijonë operacioni Ranishtja 4. Deri tani janë arrestuar dhe ndaluar 12 zyrtarë publi

Transporti ndërqytetës, abuzime me çmimet e biletave për invalidët
  • 2018-03-07

Transporti ndërqytetës, abuzime me çmimet e biletave për invalidët

“Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës abuzimet e shoqërive të transportit ndërqytetas me çmimet e biletave për invalidët. Sipas ligjit, udhëtimi i invalidëve bëhet me 50 për qind të vlerës së biletës. Nëpërmjet kamerave të fshehta u dokumentua se dhjetëra shoqëri nu

No Pic available
  • 2018-03-07

Rrëzohet helikopteri në Çeçeni, të paktën 7 të vdekur

Të paktën shtatë vetë janë vrarë në një aksident ajror, pasi një helikopter rus është rrëzuar në republikën jugore të Çeçenisë. Mediat lokale raportojnë se avioni i përkiste Shërbimit të Gardës Kufitare. “Është e vërtetë, një helikopter është rrëzuar në jug të