Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Meta: total 1000 / total_found 6606 / time 0.003 / keyword[0] abuzimet / docs[0] 6606 / hits[0] 8100 /
Hetimet për rrugën Tiranë-Elbasan, Gjiknuri dëshmon te Krimet e rënda
  • 2018-02-26

Hetimet për rrugën Tiranë-Elbasan, Gjiknuri dëshmon te Krimet e rënda

Ministri i Energjetikës dhe Infrastrukturës, Damian Gjikunuri është paraqitur pasditen e sotme në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për të dhënë dëshminë e tij lidhur me hetimet rreth rrugës Tiranë-Elbasan, ku dyshohet për një abuzim me shifra të mëdha ndaj buxhetit të shtetit. Pas

Punonjësi i Morgut të Fierit, me agjenci funerale
  • 2018-02-22

Punonjësi i Morgut të Fierit, me agjenci funerale

Fiks Fare ka denoncuar mbrëmjen e kësaj të enjteje skandalin e radhës për abuzimet e stafit mjekësor, ku një punonjës morgu në Fier ka hapur një agjenci funerale, me qëllim për të favorizuar biznesin e tij në raste vdekjesh. Pas skandalit në Spitalin e Sarandës, qytetarët e Fierit u

No Pic available
  • 2018-02-21

Abuzimet me rrugën Tiranë-Elbasan, një tjetër ish-ministër në Krimet e Rënda

Ish-ministri i Transporteve Sokol Dervishaj sapo ka mbërritur në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, ku do të pyetet mbi abuzimin në rrugën Tiranë-Elbasan. Mësohet se Dervishaj do të pyetet për vendimarrjen në kohën kur ishte ministër i Transporteve. Sakaq, ditën e djeshme u mor në pyet

Spitali i Sarandës, si agjenci funerali. Biznes me të vdekurit
  • 2018-02-19

Spitali i Sarandës, si agjenci funerali. Biznes me të vdekurit

Fiks Fare denoncoi këtë të hënë sesi personeli i Spitalit të Sarandës bashkëpunon me agjenci funerale kundrejt pagesës 10-20 mijë lekë, duke njoftuar pronarët e agjencisë sa herë ka raste vdekjesh në spital. Punonjës të spitalit pranojnë se, sa herë ka raste vdekjesh njoftohet pre

Rama, senatit të UT: Jeni bishti i kavallit, askush se ndal reformën
  • 2018-02-14

Rama, senatit të UT: Jeni bishti i kavallit, askush se ndal reformën

Problemi i pagave të pedagogëve ka bërë që sot kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla të zhvillojnë një takim me senatin e Universiteti të Tiranës. Kryeministri Rama që në nisje të fjalës shprehu keqardhjen e tij për mosardhjen në takim të pedagogëve që e k

Gazetarja Hoxha: Javën e ardhshme Haxhinasto thirret në Prokurori
  • 2018-02-08

Gazetarja Hoxha: Javën e ardhshme Haxhinasto thirret në Prokurori

Vendimet e fundit për burgosjen e ish-drejtuesve të ARRSH për abuzim me fondet e rrugëve, janë diskutuar sot në emisionin Të Paekspozuarit, nga Ylli Rakipi. Për të hedhur dritë mbi tymnajën që është krijuar lidhur me përfshirjen ose jo të ish-ministrit të Transporteve, Edmond Haxhin

Reforma e ujit / Qytetarët e Maliqit e kanë paguar, por sërish debitorë
  • 2018-01-31

Reforma e ujit / Qytetarët e Maliqit e kanë paguar, por sërish debitorë

Fiks Fare denoncoi sërish abuzimet në Drejtorinë e Ujësjellësit në Maliq, ku mijëra qytetarë, të cilët kanë paguar faturat ndër vite, dalin debitorë. Pak muaj më parë, qeveria nisi reformën e ujit, ku krahas vendosjes së matësve në puset e ndërtuara nga vetë banorët, synohej ed