Rezultate te kerkimit per termin: +Abuzimet

Total: 6616
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.835Z

Abuzimet me te burgosurit

Mjekë dhe infermierë që punojnë nën urdhrat e ushtrisë amerikanë kanë qënë bashkëfajtor në abuzimet kundër të dyshuarve për terrorizëm. Ky është konkluzioni i një raporti të pavarur, sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.384Z

Abuzimet me femijet e Braun, ndahet dosja

Tirane - Dosja ndaj te pandehurve te akuzuar per marredhenie seksuale ose homoseksuale me te mitur eshte ndare ne dy pjese. Abuzimet seksuale ne qendren “Femijet e tij”, ku eshte marre i pandehur drejtuesi i saj David Braun dhe dy te huaj te tjere ne mungese, jane bere objekt i seances se djeshm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.718Z

Gjiknuri: Projektligji për Energjinë shmang abuzimet e sistemit te tanishem

Ministri i Energjitikës, Damian Gjiknuri, raportoi në komisionin kuvendorë të Veprimtarisë Prodhuese për Projekligjin e ri për Energjinë. Gjinkuri tha se projektgjili është hartuar me asistencën e USAID. Ministri tha se projektligji është me rëndësi jetike për zgjidhjen e problemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:34.257Z

Pedofilët, dëshmitari tregon abuzimet seksuale

 TIRANE - Dy dëshmi të tjera që kanë rënduar së tepërmi pozitat e të akuzuarve për "abuzim seksual me të mitur", Dino Kristodolou dhe Robin Arnold u dëgjuan dje nga Gjykata e Tiranës. Dëshmitarët e djeshëm ishin G.B., një adoleshent, ish i abuzuar në fondacionin "

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.571Z

Kisha katolike masa per abuzimet

Belgjike Kreu i kishes romano-katolike ne Belgjike njofton se si do te trajtohen rastet e perhapura te abuzimit seksual te femijeve ku perfshihen prifterinj dhe mesues. Nje komision i pavarur i ngritur nga kisha per te hetuar raste te abuzimeve te pretenduara ka arritur ne perfundimin se abuzimet k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.963Z

Ekonomia Rama Berisha fsheh abuzimet

Kryetari socialist Edi Rama ne nje bashkebisedim me gazetaret deklaroi se mungojne 200 milione dollare ne arken e shtetit per shkak te keqqerisjes. Shefi i socialisteve akuzoi kryeministrin Sali Berisha se eshte i shkeputur nga realiteti ekonomik i shqiptareve te cilet jetojne ne varfe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.341Z

Zbardhen abuzimet me pronat e Farkes

Dy familje zoterojne te njejten prone, perfitimet nje dynym per fryme Prokuroria zbardh abuzimet me trojet ne komunen e Farkes. Gjate verifikimit te tapive dhe denoncimeve te bera nga banoret e zones, pak kilometra larg kryeqytetit, mesohet se shkeljet konsistojne ne mbivendosje te siperfaqeve ne te

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama