Rezultate te kerkimit per termin: +Administrata

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.492Z

Amnistia fiskale administrata gati

Zëvendësministri i Financave Alfred Rushaj thotë se administrata është gati për të nisur procesin e amnistisë dhe pret që shumë shpejt të ketë aplikimet e para nga biznesi dhe qytetarët. “Procesi është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.733Z

Administrata, marrin fund festat e sterzgjatura

Tete dhjetori do te jete feste kombetare, nderkohe qe administrata publike nuk do te kete me luksin qe te beje pushime te sterzgjatura me raste festash, kur ato qellojne ne fundjave. Me shumice votash, Komisioni parlamentar i Ligjeve miratoi dje ndryshimet ne ligjin per "Festat zyrtare dhe ditet per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.407Z

Të larguarit nga administrata, paralajmërojnë grevë urie

Një përfaqësi e të larguarve nga administrata kërcënojnë të hyjnë në grevë urie, nëse nuk rikthehen në vendet e tyre të punës.  Rreth 12 persona të larguar nga puna kanë deklaruar se do të vendosin çadrën e urisë përpara ambjenteve të Kryeministrisë për të nisur grevë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.684Z

Administrata publike, Rama: Administrata jo angazhim politik, por si mjet shërbimi

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë pasditen e sotme në një një bashkëbisedim që ministrat e qeverisë së tij kanë organizuar me Administratën Publike. Në fjalën e tij në këtë bashkëbisedim, kryeministri Rama u shpreh se Administrata publike është ajo që ka munguar më shumë në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.042Z

Administrata të shtunën në punë

Urdhri  Punonjësit e administratës do të dalin në punë këtë të shtunë, pavarësisht se zyrtarisht i takon të jetë ditë pushimi. Urdhri është lëshuar mëngjesin e dy ditëve më parë nga sekretari i përgjithshëm në Kryeministri, ndërsa sekretarët e përgjithshëm të ministrive

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.108Z

Nga administrata në parti, jo anasjelltas

Partia Demokratike duket se po përgatit një prurje të re brenda saj. Qasja për këtë ardhje të mundshme në strukturat e partisë, por edhe në anëtarësinë e saj, është deklaruar se do të jetë kryesisht nga administrata. Por a është pikërisht administrata vendi prej ku duhet tërhequ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.365Z

Klark: Administrata e re, vemendje Ballkanit

Ish-komandanti i NATO-s, Uesli Klark ka deklaruar se administrata e re e Shtepise se Bardhe nuk do ta ndryshoje politiken e saj te jashtme ndaj Ballkanit, perkundrazi do te perforcoje marredheniet me kete rajon. Duke folur ne nje interviste per agjencine e lajmeve “INA”, Klar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama