Rezultate te kerkimit per termin: +Admir +Murataj

Meta: total 122 / total_found 122 / time 0.000 / keyword[0] admir / docs[0] 2916 / hits[0] 5168 / keyword[1] murataj / docs[1] 620 / hits[1] 1279 /
Supergrabitja/ Dalin pamje të reja, si hynë Tatimorët në pistën e Rinasit (FOTO)
  • 2019-04-10

Supergrabitja/ Dalin pamje të reja, si hynë Tatimorët në pistën e Rinasit (FOTO)

Të tjera pamje nga grabitja spektakolare që Admir Murataj dhe grupi i tij i armatosur kryen dje rreth orës 15:00 në aeroportin e Rinasit janë publikuar sot. Në këto foto shihet furgoni i grabitësve me mbishkrimin Hetimi Tatimor, teksa hyn në aeroport nga dera e posaçme për zjarrfikësit d

Çpo ndodh në Bathore e Dritas? RENEA e FNSH kontroll për grabitësit e Rinasit
  • 2019-04-10

Çpo ndodh në Bathore e Dritas? RENEA e FNSH kontroll për grabitësit e Rinasit

Fshati Dritas në zonën e Fushë-Krujës është rrethuar nga qindra forca policie të RENEA-s dhe FNSH-së. Prej mëse një ore efektivët janë duke kryer kontrolle në çdo banesë, pasi dyshohet se në zonë janë fshehur bashkëpunëtorët e Admir Murataj, që grabitën 10 milionë euro në ae

Ngjarja e dytë në Rinas, ja si u thye xhami i blindit
  • 2019-02-20

Ngjarja e dytë në Rinas, ja si u thye xhami i blindit

Në 9 Shkurt të vitit 2017, ekonomistët e Bankës Kombëtare tregtare, vendosin të nisin jashtë vendit një shumë parash pasi vlerësuan nivelin e valutës gjendje. Sipas procedurës, kompania e sigurisë Jaguar merr e-mailin e koduar dhe blindi i saj me mjetin shoqërues nisen drejt bankës ku

Grabitja e miliona eurove në Rinas, kërkohen 127 vite burg për të akuzuarit
  • 2019-01-18

Grabitja e miliona eurove në Rinas, kërkohen 127 vite burg për të akuzuarit

Prokuroria për Krimet e Rënda ka lexuar sot pretencën për të pandehurit e dy grabitjeve që kanë ndodhur në aksin Qafë Kashar-Rinas më 3 dhjetor 2015 dhe më 9 shkurt 2017. Në këto dy episode u grabitën respekivisht 3.8 milionë euro dhe 3.2 milionë dollarë. Në dosjen e grupit të

No Pic available
  • 2018-08-16

Nëna do ti mbyste në Seman, rrëfehet heroi që shpëtoi binjaket

Dy motra binjake 6-vjeçare do të ishin mbytur, nëse pranë lumit Seman nuk do të ndodhej një 30-vjeçar që po peshkonte. Admir Murataj pa sesi nëna e dy vajzave tentoi ti mbyste ato, pasi më parë kishte djegur edhe banesën e bashkëjetuesit të saj. Isha këtu kur pash të vinte një grua

Grabitësit e bankave, mbyllen hetimet për 9 të akuzuarit
  • 2018-04-30

Grabitësit e bankave, mbyllen hetimet për 9 të akuzuarit

Prokuroria ka çuar për gjykim 9 persona të akuzuar si autorë të disa supergrabitjeve të bankave. Janë të paktën tre grabitje të cilat bënë bujë, ku më e rënda u regjistrua në makinën që transferonte para në aeroportin e Rinasit. Organi i akuzës ka çuar për gjykim Admir Nikajn (

No Pic available
  • 2017-09-18

Burgim i përjetshëm për Admir Tafilin, 137 vite për bashkëpunëtorët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë vendimin për bandën e vrasësve me pagesë e cila drejtohet nga Admir Tafili, për të cilin u dha dënimi maksimal, burgim i përjetshëm.  Ndërsa kanë dënuar me 10 vite burg bashkëpunëtorin e drejtësisë, Kristi Pinen.  Për të gjithë an