Rezultate te kerkimit per termin: +Aeroportin

Meta: total 1000 / total_found 10353 / time 0.005 / keyword[0] aeroportin / docs[0] 10353 / hits[0] 13362 /
Modelja kapet me drogë në laptop, dënohet 15 vite burg |FOTO
  • 2016-07-28

Modelja kapet me drogë në laptop, dënohet 15 vite burg |FOTO

Transmetuar më 28.07.2016 - 09:02 Një modele kolumbiane 23 vjeç është dënuar me 15 vite burg dhe me një gjobë prej 2284 paund, pasi akuzohet për trafik droge. Juliana Lopez , fituesja e konkursit kolumbian të bukurisë du

No Pic available
  • 2016-07-28

Skandali dopingut, Rusia dërgon vetëm 70 nga 387 atletë në Rio 2016

Rreth 70 anëtarët të skuadrës olimpike të Rusisë lanë aeroportin e Moskës për të fluturuar drejt Brazilit për të marrë pjesë në Lojërat Olimpike Rio 2016, ndërkohë që të tjerët do të qëndrojnë në shtëpi, kjo për shkak se janë dënuar për doping. Sportistë të volejbolli

Vjen edhe një tjetër goditje nën brez për Turqinë
  • 2016-07-28

Vjen edhe një tjetër goditje nën brez për Turqinë

Numri i të huajve, që kanë vizituar Turqinë, ka rënë mbi 40% në qershor, në nivelet më të ulëta këtë vit. Ndikimi i sulmeve dhe tensionet me Rusinë shkaktuan rrënimin e industrisë së turizmit, sipas AFP. Statistikat e fundit, nuk marrin parasysh sulmin e 28 qershorit në aeroportin

30 fakte interesante që nuk i dini për Europën
  • 2016-07-27

30 fakte interesante që nuk i dini për Europën

Pavarësisht uljeve dhe ngritjeve përgjatë historisë, Evropa është përgjegjëse për pjesën më të madhe të shpikjeve teknologjike, kulturën dhe gjuhën që dominon botën sot. Europa të ofron kënaqësi të pamasa, është shtëpi e vendeve më të bukura dhe piktoreske të Tokës. Shum

No Pic available
  • 2016-07-26

Shpërthim i fuqishëm në aeroportin e Mogadishus

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar pranë aeroportit  të kryeqytetit somalez Mogadishu bëjnë të ditur mediat lokale citon BBC Një tym i madh mund të shihet në zonë ku ndodhet dhe një bazë e forcave paqëruajtëse të Unionit Afrikan. Gazetarët lokalë informojnë se shpërthimi

Tirana Airport, rekord fitimi në vitin 2015
  • 2016-07-26

Tirana Airport, rekord fitimi në vitin 2015

Tirana International Airport, kompania që menaxhon me koncesion Aeroportin e Rinasit ka deklaruar një normë rekord fitimi (para taksave) prej 40.7% në vitin 2015, në rritje nga 35.5% që ishte ky tregues një vit më parë. Sipas të dhënave nga bilanci, të ardhurat e Tirana Internationa A