Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.200Z

Shqiptarët në Afrikë: Kushte skandaloze

Disa ditë pas vdekjes së 41-vjeçarit, Ridvan Kate nga sëmundja e malaries, fakte të reja dalin në dritë mbi jetesën e vështirë që bëjnë shqiptarët në Guinenë Ekuatoriale. Në disa video të filmuara nëp&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.855Z

Papa në Afrikë: Atentatet, më shumë më shqetësojnë mushkonjat

Pavarësisht paralajmërimeve për rrezikun e sulmeve terroriste, Papa Françesku nuk e ka anuluar vizitën e tij në Afrikë dhe ka zbritur sot në Aeroportin e Nairobit në Kenia. Vizita e Atit të Shenjtë në Afrikë do të zgjasë de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.556Z

Mourinho në Afrikë, si ambasador

Jose Mourinho nuk e ka fort vëmendjen në Botërorin që po mbahet në Brazil. Trajneri i madh portugez po qëndron në Bregun e Fildishtë si ambasador i Kombeve të Bashkuara në Programin Botëror të Ushqimit. Mourinho si gjithmonë kontraverz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.093Z

Vdes Wang, ariu i funditpolar në Afrikë 

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Autoritet zyrtare të Kopshtit Zoologjik Johannesburg City Park kanë lajmëruar se ariu polar që besohej se ishte i fundit që jetonte në kontinentin e Afrikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Obama në Afrikën Jugore për ta nderuar Mandelën

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe bashkëshortja e tij, Michelle, do të udhëtojnë për në Afrikën Jugore, javën e ardhshme, për të treguar respekt për liderin në luftën kundër apartejdit dhe ish-presidentin jugafrikan, Nelson M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.846Z

Pacolli impresionohet me vizitën e Obamas në Afrikë

Ish presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, në profilin e tij në facebook ka shkruar për vizitën e presidentit amerikan Barack Obama në vendin e paraardhësve të tij, në Afrikë. “Po e ndjeki me vëmendje vizitën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.865Z

Afrikë e Jugut, ngrihet njëresort me kasolle të rrënuara

PRETORIA - Një hotel me pesë yje në Bloemfontein të Afrikës së Jugut ka krijuar një resort të vogël i cili është identik me kasollet ku jetojnë njerëzit në këtë vend. Emoya Estate pretendon se kasollet metalike u japin m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama