Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.855Z

Papa në Afrikë: Atentatet, më shumë më shqetësojnë mushkonjat

Pavarësisht paralajmërimeve për rrezikun e sulmeve terroriste, Papa Françesku nuk e ka anuluar vizitën e tij në Afrikë dhe ka zbritur sot në Aeroportin e Nairobit në Kenia. Vizita e Atit të Shenjtë në Afrikë do të zgjasë de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.556Z

Mourinho në Afrikë, si ambasador

Jose Mourinho nuk e ka fort vëmendjen në Botërorin që po mbahet në Brazil. Trajneri i madh portugez po qëndron në Bregun e Fildishtë si ambasador i Kombeve të Bashkuara në Programin Botëror të Ushqimit. Mourinho si gjithmonë kontraverz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.093Z

Vdes Wang, ariu i funditpolar në Afrikë 

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Autoritet zyrtare të Kopshtit Zoologjik Johannesburg City Park kanë lajmëruar se ariu polar që besohej se ishte i fundit që jetonte në kontinentin e Afrikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Obama në Afrikën Jugore për ta nderuar Mandelën

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe bashkëshortja e tij, Michelle, do të udhëtojnë për në Afrikën Jugore, javën e ardhshme, për të treguar respekt për liderin në luftën kundër apartejdit dhe ish-presidentin jugafrikan, Nelson M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.846Z

Pacolli impresionohet me vizitën e Obamas në Afrikë

Ish presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, në profilin e tij në facebook ka shkruar për vizitën e presidentit amerikan Barack Obama në vendin e paraardhësve të tij, në Afrikë. “Po e ndjeki me vëmendje vizitën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.865Z

Afrikë e Jugut, ngrihet njëresort me kasolle të rrënuara

PRETORIA - Një hotel me pesë yje në Bloemfontein të Afrikës së Jugut ka krijuar një resort të vogël i cili është identik me kasollet ku jetojnë njerëzit në këtë vend. Emoya Estate pretendon se kasollet metalike u japin m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.754Z

FIFA heton ndeshjet eliminatore për Botëror në Afrikë

FIFA është duke zhvilluar hetime ndaj Etiopisë dhe Togos për shkak të dyshimeve se lojtarë të dyshimtë që janë paraqitur në ndeshje kualifikuese për Botëror. Sanksionet e mundshme do t’ia humbnin shpresat këtyre dy vendeve p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama