Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.093Z

Vdes Wang, ariu i funditpolar në Afrikë 

Të tjera rreth shkrimit VIDEO Autoritet zyrtare të Kopshtit Zoologjik Johannesburg City Park kanë lajmëruar se ariu polar që besohej se ishte i fundit që jetonte në kontinentin e Afrikës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.568Z

Obama në Afrikën Jugore për ta nderuar Mandelën

Presidenti amerikan, Barack Obama, dhe bashkëshortja e tij, Michelle, do të udhëtojnë për në Afrikën Jugore, javën e ardhshme, për të treguar respekt për liderin në luftën kundër apartejdit dhe ish-presidentin jugafrikan, Nelson M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.846Z

Pacolli impresionohet me vizitën e Obamas në Afrikë

Ish presidenti i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, në profilin e tij në facebook ka shkruar për vizitën e presidentit amerikan Barack Obama në vendin e paraardhësve të tij, në Afrikë. “Po e ndjeki me vëmendje vizitën e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.865Z

Afrikë e Jugut, ngrihet njëresort me kasolle të rrënuara

PRETORIA - Një hotel me pesë yje në Bloemfontein të Afrikës së Jugut ka krijuar një resort të vogël i cili është identik me kasollet ku jetojnë njerëzit në këtë vend. Emoya Estate pretendon se kasollet metalike u japin m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.754Z

FIFA heton ndeshjet eliminatore për Botëror në Afrikë

FIFA është duke zhvilluar hetime ndaj Etiopisë dhe Togos për shkak të dyshimeve se lojtarë të dyshimtë që janë paraqitur në ndeshje kualifikuese për Botëror. Sanksionet e mundshme do t’ia humbnin shpresat këtyre dy vendeve p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:27.899Z

Bregu i Fildishtë “pushton” Afrikën

Kombëtarja e Bregut të Fildishtë është kampione e kontinentit të Afrikës. Kombëtarja e Yaya Toure, ka mposhtur në finale Ganën, pas ekzekutimit të penalltive, me rezultat 9:8. Koha e rregullt dhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta, nuk soll&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.004Z

Pas njohjes nga Lesoto, Hoxhaj vazhdon lobimin në Afrikë

Pas njohjes së Kosovës nga Mbretëria e Lesotos, ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka filluar një turne lobues në kontinentin e Afrikës. Gjatë qëndrimit atje, ministri Hoxhaj do të zhvillojë takime me burrështe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama