Rezultate te kerkimit per termin: +Afrik

Total: 3009
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.728Z

Tanzania njeh Kosovën

Zëvendëskryeministri i Parë, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Tanzania e ka njohur pavarësinë e Kosovës. Në një konferencë për media, që po zhvillohet aktualisht, Pacolli tha se njohja vjen si rezultat i punës së tij në Afrikë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.201Z

Temperaturat më të ulëta në botë, Antarktidë -89.2C

SHBA-Temperaturat më të ulëta të regjistruara në botë sipas Organizatës Botërore të Meteorologjisë: Antarktidë -89.2C (Vostok,1983) Azi -67.8C (Verhojansk, Rusi, 1892 dhe Oimekon, Rusi, 1933) Amerika e Veriut -63C (Snag, Jukon, Kanada, 1947) Eur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.439Z

Afrika Qëndrore, njeh pavarësinë e Kosovës

Republika e Afrikës Qëndrore, ka njohur Kosovën si shtet të pavarur dhe sovran.   Lajmin e ka konfirmuar në një konferencë shtypi në qeveri, zv/kryeministri i parë, dhe i ngarkuari me njohjet, Behgjet Pacolli.   Afrika Qendrore, ka 4.4 mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.659Z

Italia në gjendje gadishmërie

Italia ka urdhëruar të gjitha bazat ushtarake që të jenë në gjendje të gadishmërisë së lartë. Vendimi i Romës zyrtare u morr pasi dy aeroplanë luftarakë libianë u ulën në afërsi të Maltës. Besohet se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.803Z

Ban viziton Egjiptin dhe Tunizinë

Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki-mun, do të vizitojë Egjiptin dhe Tunizinë javën e ardhshme. Udhëheqësi i OKB-së nuk ka dhënë data për udhëtimin, por ai do të jetë në Guatemalë nga e mar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:48.897Z

Rama me Tadiç dhe Papandreun në Afrikë, duartrokasin parulla kundër kapitalizmit dhe imperializmit amerikan

31-08-2012 / Gazeta 55 Në kongresin e Internacionales Socialiste në qytetin Cape Town të Afrikës së Jugut hidhen parulla kundër “kapitalizmit dhe imperializmit amerikan” Në qytetin Cape Town të Afrikës së Jugut, ka nisur dje pu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.553Z

Afrikë e Jugut- Uruguaj, nisin sot sfidat e dyta

Rezultatet e ndeshjeve t para kanq grupi A t jet nga m t ekuilibruarit e ktij botrori. Sfidat e dyta do t nisin me Afrik e Jugut – Uruguaj q do t luhet sot n Pretoria. Barazimet q kan patur respektivisht me Meksikn e Francia nuk lejon q n kt sfid t bhen gabime. Skuadra uruguajiane gzon nj tekn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama