Rezultate te kerkimit per termin: +Afrika

Total: 4119
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.374Z

Afrika 2010, gure kunder kombetares algjeriane

Dy lojtare te kombetares algjeriane te futbollit kane mbetur te lenduar pasi jane sulmuar nga tifoze egjiptiane ne Kajro ku kombetarja algjeriane ka udhetuar per t’u ndeshur diten e shtune ne takimin e pare te play off-it per Boterorin Afrika 2010. Sipas autoriteteve rreth 200 tifoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:14.441Z

Afrika Qendrore njeh pavarësinë e Kosovës

Foto ilustruese, flamuri i Kosoves Prishtinë, 22 korrik 2011, NOA- Nëpërmjet një komunikimi me mediat zëvendëskryeministri i parë i Kosovës Behxhet Pacolli ka deklaruar se shkon në 77 numri i shteteve që kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Në fjalën e tij i ngarkuari për njohjen e pav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:55.783Z

Afrika, gati për Botëror

Gjithçka është gati për Kampionatin Botëror, Afrika e Jugut 2010. Këtë e ka thënë zëvendës presidenti i këtij kontinenti, Kgalema Motlanthe. “Jemi të kënaqur me përgatitjet që janë bërë për Botërorin 2010. Çdo gjë shkon sipas rregullave, pa incidentin minimal ose ndonjë vo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.163Z

Botërori,Afrika e Jugut shpenzoi 6 mld dollarë

Një ditë pas finales së Kupës së Botës, publikohen disa nga kostot e këtij botërori si dhe kostot financiare të tij. Afrika e Jugut mahniti gjithë botën me stadiumet e saj dhe në të gjithë vendin ndërtimi dhe rinovimi i 10 stadiumeve i kushtoi asaj 2 miliardë dollarë. Kjo ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.881Z

Kupa e Botes, Afrika nis numerimin mbrapsht

Dhe 100 dite na ndajne nga evenimenti me i madh futbollistik i kater viteve, Kupa e Botes ne futboll. Afrika e Jugut po u jep doren e fundit punimeve ne stadiume dhe pergatitjeve per te pritur eliten e kombetareve te planetit, te cilat do te perballen per te fituar trofeun me prestigjoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.558Z

Prognoza e ndeshjes Afrika e Jugut-Uruguaj

Starti i ndeshjeve të dyta të grupeve bëhet me një duel që duhet të fillojë të përvijëzoi skuadrat që do të kualifikohen në grupin A, ku për momentin të gjitha kanë nga një pikë. Praktikisht, as afrikanëve, as uruguajanëve nuk u lejohet të humbasin, nëse duan të avancojnë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.233Z

Afrika ne fokus te Konferences se Klimes ne Paris

0 brbr SSSAbrASS brbrKonferenca per Klimen ne Paris eshte perqendruar tek Afrika Kontinenti vuan pasojat e ndryshimeve te Klimes duke demtuar rritjen e saj ekonomike Banka Boterore ben thirrje drejtesi klimatike per Afriken duke shpallur edhe planin qe do te ndihmoje vendet e varfera ti bejne ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama