Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)
  • 2019-03-13

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)

Lulzim Basha u ndal sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit. Kreu i PD, tha se Dibra dhe dibranët e kanë vrarë frikën të parët dhe kanë ndezur shpresën për ti prirë marshimit të pandalshëm për rrëzimin e qeveris

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës
  • 2019-03-02

Samiti i Diasporës/ Shpërthen tenori i njohur: Sështë dasma e djalit të Ramës

Ditën e djeshme në Tiranë nisi Samiti i II i Diasporës, organizuar nga qeveria shqiptare, ku marrin pjesë dhjetëra personalitete të njohura që kanë ngritur lartë imazhin e Shqipërisë në vende të ndryshme të botës. Por dhjetëra të ftuar të tjerë të ministrit të Diasporës, Pande

Doli kundër djegies së mandateve, pse Lefter Koka po hedh vallen e Ramës?
  • 2019-02-19

Doli kundër djegies së mandateve, pse Lefter Koka po hedh vallen e Ramës?

Deputeti i LSI, Lefter Koka i njohur si një nga më të besuarit e Presidentit Ilir Meta kur ai drejtonte partinë, vendosi sot të dalë kundër një vendimi të grupit parlamentar, që mbështet djegien e mandateve njëjtë si Partia Demokratike dhe aleatët e tjerë opozitarë. Ish-ministri i Mj

Do e helmoja me kafe, dalin pamjet që sqarojnë takimin Salianji-Ahmetaj (FOTO)
  • 2019-02-13

Do e helmoja me kafe, dalin pamjet që sqarojnë takimin Salianji-Ahmetaj (FOTO)

Nuk do pyes se çfarë dyshimesh ngjall? Po bënim komplot kundër PD apo E kisha ftuar zotin Salianjin për kafe që ta helmoja, i kam hedhur edhe helm në kafe por më rezulton që nuk e ka kapur helmi. Kështu deklaronte dje në studion e News 24, ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj teksa kome

Çfarë po ndodh në PS, senatorët rebelohen kundër Ramës?!
  • 2019-02-12

Çfarë po ndodh në PS, senatorët rebelohen kundër Ramës?!

Përveç betejës së ashpër të opozitës nga të gjitha krahët dhe format, Edi Ramës i duhet të përballojë e sfidojë i vetëm edhe sulmet që i vijnë nga të tijtë. Si nga kritika nga ish-anëtarë apo deputetë, ashtu edhe thumba nga ish-ministra të shkarkuar së fundmi. Historia në PS

Raporti i KE, Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike
  • 2019-02-09

Raporti i KE, Ahmetaj: Shqipëria me rritjen më të lartë ekonomike

Kreu i Komisionit të Ekonomisë, deputeti i PS-se, Arben Ahmetaj, shkruan sot se Raporti i Komisionit Europian vlerëson Shqipërinë me rritjen më të lartë ekonomike dhe papunësinë më të ulët në rajon në dy vitet në vijim. Sipas tij, raporti konfirmon rënien e borxhit publik. Arben Ahm

Gazetari: Pensioni 70 vjeç, po qesh bota! Ahmetaj: Shqiptarët janë jetëgjatë
  • 2019-02-07

Gazetari: Pensioni 70 vjeç, po qesh bota! Ahmetaj: Shqiptarët janë jetëgjatë

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj pati një debat të fortë në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja mbi reformën e pensioneve. Në vitin 2013 sistemi i pensioneve kishte risk rrëzimi. Me reformën tonë u ul deficiti dhe do të vazhdojë të bjerë, tha Ahmetaj. Në këtë moment