Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Kontratat me PPP-në, Ahmetaj shpjegon paketën 1 mld euro
  • 2018-11-20

Kontratat me PPP-në, Ahmetaj shpjegon paketën 1 mld euro

Në Kuvend është debatuar sot në lidhje me kostot e rritura te kontratave koncesionare. Ministri i Financave tregoi se bëhet fjalë për 1.2 miliardë euro investime që nuk mund të bëheshin me paratë e buxhetit të shtetit. Ndërsa deputeti socialist Erjon Braçe kërkoi se përse rrugët m

PD: Vendimi korruptiv i qeverisë, tregtarët do blejnë kasa të reja
  • 2018-11-17

PD: Vendimi korruptiv i qeverisë, tregtarët do blejnë kasa të reja

Partia Demokratike denoncon një Vendim të Këshillit të Ministrave ku thuhet se kasat e vjetra dalin nga qarkullimi dhe se tregtarët duhet të blejnë të reja. Deputeti i opozitës, Endri Hasa tha se nga 1 herë në ditë, bizneset detyrohen të transmetojnë çdo shitje në kohë reale, një f

No Pic available
  • 2018-11-17

Kasa të reja nga kroatët për 100 mln euro, Ahmetaj: PD gënjen, ska VKM

Partia Demokratika vijon të denoncojë prej rreth 2 muajsh atë që e cilëson monopolin e kontrollit të faturimit mbi biznesin, duke akuzuar kryeministrin Edi Rama se i ka dhënë një kompanie kroate një tender korruptiv që do të detyrojë bizneset të ndryshojnë kasat fiskale. Gjithashtu si

Përplasje në radhët e mazhorancës për taksat dhe buxhetin
  • 2018-11-16

Përplasje në radhët e mazhorancës për taksat dhe buxhetin

Taksimi i pagave nuk është përplasja e vetme që mazhoranca ka brenda gjirit të saj, për paketën fiskale të vitit të ardhshëm. Një tjetër pikë që ka hapur debat është propozimi i deputetëve socialistë në Komisionin e Ekonomisë, për të hequr TVSH-në e inputeve bujqësore. Ka 2

Ahmetaj: PPP-të, shërbim për qytetarët
  • 2018-11-15

Ahmetaj: PPP-të, shërbim për qytetarët

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi të enjten nga foltorja e Kuvendit se Partneriteti Publik Privat (PPP) nuk është gjë tjetër veçse shërbim ndaj qytetarit. PPP-të janë të gjitha transparente. Opozita tha që koncensionet rëndojnë mbi qytetarët. Rruga e Arbrit

Koncesionet në vend të TAP-it, Ahmetaj: Do e shtojnë rritjen ekonomike me 1%
  • 2018-11-14

Koncesionet në vend të TAP-it, Ahmetaj: Do e shtojnë rritjen ekonomike me 1%

Programi 1 miliard euro dhe në veçanti kontratat e partneritetit publik privat për ndërtimin dhe mirëmbajtjen e disa akseve kombëtare, sipas qeverisë, do të japin ndikim në rritjen ekonomike të vendit. Në varësi të hyrjes në ekonomi të të gjithë investimeve ose të bërjes fizike t

Taksë pagave deri në 100 mijë lekë? Braçe kundërshton ashpër Ahmetajn
  • 2018-11-13

Taksë pagave deri në 100 mijë lekë? Braçe kundërshton ashpër Ahmetajn

Një krisje aspak pozitive mund të quhet përplasja e fundit brenda mazhorancës mes ministrit të Financave Arben Ahmetaj dhe kryetarit të Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe. Teksa Ahmetaj ka propozuar taksimin e pagave të ulëta nën pragun 30 mijë lekë deri në 10 mijë lekë, Braçe