Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
No Pic available
  • 2016-05-16

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, viziton sot Prishtinën

Një delegacion i Ministrisë së Financave i kryesuar nga Ministri Arben Ahmetaj, do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Prishtinë, ku do të pritet nga Ministri i Financave i Kosovës, Avdullah Hoti. Në një njoftim për media, bëhet e ditur se në orën 11:00 do të organizohet një tr

No Pic available
  • 2016-05-16

Ahmetaj, homologut kosovar: Dogana 24 orë punë për lehtësira ndaj eksportuesve

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, po qëndron për një vizitë zyrtare sot në Prishtinë, ku u prit nga homologu i tij kosovar, Avdullah Hoti. Takimi mes dy Ministrave vjen pas takimit të zhvilluar në Tiranë për lehtësimin e procedurave me qëllim nxitjen e tregtisë, por edhe në kuadër

No Pic available
  • 2016-05-16

Ndryshojnë çmimet e shtrenjta doganore Kosovë Shqipëri

Çmimet e shtrenjta nëpër terminalet doganore do të ndryshojnë. Këtë paralajmërim e ka dhënë ministri i Financave, Avdullah Hoti, pas takimit të mbajtur me homologun nga Shqipëria, Arben Ahmetaj. Hoti ka deklaruar se kjo ka qenë një nga kërkesat e shoqatave të bizneseve nga Shqipëria

Kosova e Shqipëria bisedojnë për barierat kufitare
  • 2016-05-16

Kosova e Shqipëria bisedojnë për barierat kufitare

Çmimet e shtrenjta nëpër terminalet doganore do të ndryshojnë. Këtë paralajmërim e ka dhënë ministri i Financave, Avdullah Hoti, pas takimit të mbajtur me homologun nga Shqipëria, Arben Ahmetaj. Hoti ka deklaruar se kjo ka qenë një nga kërkesat e shoqatave të bizneseve nga Shqipëri

Escobari/ Kokëdhima: Balilin e kam takuar me Metën, e vendosi LSI-ja
  • 2016-05-14

Escobari/ Kokëdhima: Balilin e kam takuar me Metën, e vendosi LSI-ja

Pas akuzave të një dite më parë, nga ish-kryeministri Berisha për lidhjen me të ashtuquajturin "Escobarin e Ballkanit", deputeti Koço Kokëdhima ka deklaruar sot se nuk ka asnjë njohje, apo lidhje me të dhe shton se në atë post ai është vendosur nga LSI-ja. Meta, Kokëdhima dhe Balil

Balla: Tre B bashkë, Berisha, Basha e Blushi
  • 2016-05-14

Balla: Tre B bashkë, Berisha, Basha e Blushi

Akuzat e forta të shprehura në foltoren e Parlamentit nga Ben Blushi, krahas përgjigjes së ministrit Ahmetaj, janë komentuar edhe nga nënkryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla. Edhe një herë Balla e ka krahasuar gjuhën e përdorur nga Ben Blushi të njëjtë me atë të

No Pic available
  • 2016-05-14

Kokëdhima i hedh benzinë krizës PS-LSI: Balilët janë me LSI-në

Ish-deputeti socialist, Koço Kokëdhima ka reaguar sot pas akuzave për lidhje me Klement Balilin, të bëra nga ish-kryeministri Sali Berisha dje në Parlament. Në një status në Facebook, Kokëdhima shpjegon se nuk lidhje me personin e akuzuar për trafik ndërkombëtar droge, ndërkohë që v