Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Foto: Policia tregon muskujt, shkëlqim Cani po shkon në punë
  • 2016-05-12

Foto: Policia tregon muskujt, shkëlqim Cani po shkon në punë

Forcat e policisë Shqiponja, kanë performuar sot me motora gjatë një aktiviteti për përfundimin e trajnimit të skuadres së motoçiklisteve të policisë së shtetit, organizuar në sheshin Nëne Tereza. "Ne vazhdojme modernizimin e Policise. Shqupi llogjet kunder reformes ne drejtesi!", - s

No Pic available
  • 2016-05-11

Ligji për koncesionet, Vasili: Nuk tërhiqemi, se bëjmë për protagonizëm

Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të tërhiqet nga nisma e saj për ndryshimin e ligjit të koncesioneve. Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, thotë se nisma nuk është për protagonizëm politik, por për të qartësuar qytetarët. Pjesë nga diskutimet në emisionin Toni

Manjani dhe Ahmetaj në Strasburg: Pezulloni çështjet e pronës
  • 2016-05-10

Manjani dhe Ahmetaj në Strasburg: Pezulloni çështjet e pronës

Ligji i ri Një delegacion i nivelit të lartë, i kryesuar nga ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, dhe ministri i Financave, Arben Ahmetaj, zhvilluan dje një takim me Presidentin e Gjykatës Europiane të të Drejtave të Njeriut (GJEDNJ), Guido Raimondi. Ministrat e informuan zotin Raimo

Qeveria, kërkesë Strasburgut: Të ndalen vendimet për pronat
  • 2016-05-10

Qeveria, kërkesë Strasburgut: Të ndalen vendimet për pronat

Gjobat e majme që na janë faturuar nga Gjykata e Strasburgut kanë vënë në lëvizje Qeverinë shqiptare. Për t'i paraprirë qëndrimit që kjo e fundit do të mbajë mbi ligjin e ri të pronave, dy ministra të kabinetit Rama janë nisur për në Strasburg. Ministri i Drejtësisë, Ylli

Rama: Nuk e mbaj mend se kam qenë kryeministër
  • 2016-05-08

Rama: Nuk e mbaj mend se kam qenë kryeministër

Edi Rama duket se e ka gjetur formulën që të largojë sa të mundet përgjegjësinë për vjedhjet 3-vjeçare të klikës së tij. Nën shembullin e Roshit, që s'i kujtohet se pse ka bërë burg në Gjermani, Edi Rama po teston veten që sipas formulës së Zhvejkut, të thotë: "s'i mba

No Pic available
  • 2016-05-06

Basha lexon emrat: Ja drejtuesit e Policisë të lidhur me Shullazin

Një tjetër akuzë e rëndë që ka bërë kryetari i partisë Demokratike në Opinion është edhe lidhja e zv/ drejtorit të Përgjithshëm të Doganave me krimin por edhe me ngjarjen e fundit të vrasjes së shtetasit Elton Çiça në lokal De Niro në Bllok. Sipas Bashës Qibini është pjesë

No Pic available
  • 2016-05-06

Berisha në Kuvend, batuta dhe këshilla për Ramën dhe deputetët e PS

Ish-kryeministri Sali Berisha është rikthyer në Kuvend pas përjashtimit prej 10 ditësh. Berisha ka mbajtur një fjalë të gjatë ku nuk i ka kursyer akuzat për kryeministrin Rama dhe deputetët e PS-së. Në fjalën e Berishës nuk munguan as batutat. Batutat e Berishës Berisha për Ramën: