Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Basha: Ja zyrtarët e lartë të Policisë që kanë lidhje me Shullazin
  • 2016-05-06

Basha: Ja zyrtarët e lartë të Policisë që kanë lidhje me Shullazin

Lideri i opozitës shqiptare Lulzim Basha ka bërë akuza të forta ndaj zyrtarëve të lartë të Policisë së Shtetit për lidhje të tyre me Emiljano Shullazin dhe botën e krimit. Nga studio e "Opinion" në "Tv Klan", kreu demokrat nuk ka ngurruar të flasë me emra konkretë të zyrtarëve q

Haxhinasto: Sa përfitojmë nga marrëveshja me koncesionarin e Rinasit!
  • 2016-05-05

Haxhinasto: Sa përfitojmë nga marrëveshja me koncesionarin e Rinasit!

Tre ministra mbrojnë kontratën përballë opozitës Studimi Të huajt – 35% e udhëtarëve të Rinasit janë të huaj dhe nuk janë të ndjeshëm ndaj çmimit të biletave, sipas studimit Vendasit – Në strukturën e udhëtarëve të Rinasit, 65% janë shqiptarë dhe ka një ndjeshm

Debati për marrëveshjen e aeroportit, Bode: Nuk ul tarifat
  • 2016-05-05

Debati për marrëveshjen e aeroportit, Bode: Nuk ul tarifat

Komisioni i Ekonomisë miratoi dje marrëveshjen me rishikimin e kontratës të koncesionarit të Rinasit. Miratimi i draftit u shoqërua përsëri me debate, pasi opozita ngriti shqetësimin se kontrata nuk sjell ulje të çmimit të biletave. Deputeti i opozitës, Ridvan Bode, tha se qeveria

Asnje date per nisjen e Aeroportit te Kukesit
  • 2016-05-04

Asnje date per nisjen e Aeroportit te Kukesit

brbrHeqja e ekskluzivitetit te fluturimeve nga aeroporti Nene Tereza do te sjelle ulje te cmimeve te biletave por se kur do te ndodhe kjo qeveria nuk ka nje pergjigje Tre ministrat Haxhinasto Ahmetaj kane mbrojtur ne Komisionin e Ekonomise marreveshjen e arritur si nje thyerje te monopolit Por ata

No Pic available
  • 2016-05-04

Rinasi, Bode: Nuk ndikon në uljen e çmimeve, Ahmetaj: Ska efekt shtesë në buxhet

Marrëveshja për heqjen e ekskluzivitetit  të  aeroportit të Rinasit ka përpalsur në debate të ashpra  opozitën dhe maxhorancën. Deputeti Ridvan Bode ish-ministër i financave  mbrojti qëndrimin kundër të demokratëve me arsyetimin se marrëveshja ka 0 interes për qytetarët pasi nuk

Skema e re/ Ahmetaj: Fermerëve u lejohet shitja me para në dorë deri në 30 mijë lekë
  • 2016-05-03

Skema e re/ Ahmetaj: Fermerëve u lejohet shitja me para në dorë deri në 30 mijë lekë

Qeveria ka miratuar sot paketën e ndryshimeve që lehtëson aktivitetin e fermerëve. Në një deklaratë për mediat, ministri i Financave, Arben Ahmetaj publikoi ndryshimet e reja në legjislacion, ndryshime që sipas tij, heqin burokracitë dhe u mundësojne fermerëve që të shesin me para

Ahmetaj Skeme kompensimi per fermeret doganat sherbim 24 ore
  • 2016-05-03

Ahmetaj Skeme kompensimi per fermeret doganat sherbim 24 ore

Tirane 2 maj 2016 NOAal- Ministri i Financave Arben Ahmetaj paraqiti ndryshimet ne skemen e kompensimit te fermereve per te lehtesuar dhe mbeshtetur sektorin e bujqesise per te cilat tha se erdhen pas nje konsulte brenda qeverise edhe me aleatet ne qeveribr br Ne nje dalje te posacme per mediat ng