Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Akuzat e PD per tenderet OSHEE Respektuam procedurat
  • 2016-05-03

Akuzat e PD per tenderet OSHEE Respektuam procedurat

Transmetuar me 02052016 - 1732 Tirane 2 maj 2016 NOAal - Pas akuzave te Partise Demokratike se OSHEE ka dhene dhjetera tendere te fiksuar me fitues te paracaktuar mikun e Rama-Ahmetaj KA REAGUAR Operatori i Shperndarjes se Energjise

Ahmetaj: Fermerët me NIPT do shesin me para në dorë
  • 2016-05-03

Ahmetaj: Fermerët me NIPT do shesin me para në dorë

Qeveria firmos udhëzimin që u lejon fermerëve të pajisur me NIPT të shesin me para në dorë produkte deri në 30 mijë lekë në ditë. Me hyrjen në fuqi të këtij udhëzimi, fermerët janë të detyruar të kryejnë nëpërmjet bankës vetëm shitjet mbi 150 mijë lekë. Pagesat për shi

No Pic available
  • 2016-05-03

Lehtësimi sasior, politika që mund të mbërrijë në Shqipëri

Nga Gjergj Erebara Shqiptarët, ashtu si edhe e gjithë bota, janë detyruar gjatë viteve të fundit të mësojnë disa koncepte ekonomike jo të zakonshme, ato lloj konceptesh për të cilat, deri më sot nuk është parë e nevojshme të shpjegohen. Deflacioni, fenomeni i rënies së çmimeve,

Kontroll biznesit të vogël, marrin fatura nga VIP-at
  • 2016-05-02

Kontroll biznesit të vogël, marrin fatura nga VIP-at

Ministria e Financave, javën e ardhshme do të ketë gati paketën fiskale për bujqësinë, e cila ofron lehtësi për fermerët. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, deklaroi dje nga Elbasani se të martën firmos paketën fiskale që u lejon fermerëve për

LSI, në mbështetje të fermerëve: Nuk do të jenë më pre e sekserëve
  • 2016-05-02

LSI, në mbështetje të fermerëve: Nuk do të jenë më pre e sekserëve

Pas përplasjeve në koalicion për bujqësinë, qeveria ndërmerr masa lehtësuese Artemisa Hoxha Lëvizja Socialiste për Integrim del në mbrojtje të interesave të fermerëve në një kohë kur në koalicionin e majtë së fundmi nuk kanë munguar përplasjet mes kreut të Komisionit të Ekono

No Pic available
  • 2016-05-02

Ahmetaj përmbush kërkesat e LSI-së për bujqësinë, lehtësimet në dogana dhe pagesat

Ministria e Financave iu përgjigj sot zyrtarisht kërkesave të Lëvizjes Socialiste për Integrim në lidhje me bujqësinë. Ministri i Financave, Arben Ahmetaj tha nga ndërtesa e Kryeministrisë, se pas konsultave të gjera dhe bashkë me aleatët në qeveri, janë bërë ndryshimet për skemën

Skema e re per bujqesine
  • 2016-05-02

Skema e re per bujqesine

brbrMinistri i Financave ka firmosur udhezimin i cili ka si qellim lehtesi tek fermeret Ne nje dalje per mediat Arben Ahmetaj sqaroi se skema e re parashikon qe fermeret do te mund te tregtojne me para ne dore e njekohesisht te perfitojne rimbursimin per 20 te TVSH-sebrbr brbr Lejohet te kryhen shit