Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Një tjetër hap për lehtësimin dhe mbështetjen e sektorit bujqësor dhe blegtoral
  • 2016-05-02

Një tjetër hap për lehtësimin dhe mbështetjen e sektorit bujqësor dhe blegtoral

Deklaratë për Shtyp e ministrit të Financave, Arben Ahmetaj: Përshëndetje! Edhe sot një lajm tjetër të mirë për ekonominë, por në rastin konkret për sektorin e bujqësisë. Në vazhdën e paketës të vitit 2014 për bujqësinë, të iniciuar nga kryeministri Rama, ku arritëm të krij

Ahmetaj Skeme kompensimi fermereve doganat sherbim 24 ore
  • 2016-05-02

Ahmetaj Skeme kompensimi fermereve doganat sherbim 24 ore

Tirane 2 maj 2016 NOAal- Ministri i Financave Arben Ahmetaj paraqiti ndryshimet ne skemen e kompensimit te fermereve per te lehtesuar dhe mbeshtetur sektorin e bujqesise per te cilat tha se erdhen pas nje konsulte brenda qeverise edhe me aleatet ne qeveribr br Ne nje dalje te posacme per mediat ng

No Pic available
  • 2016-05-02

Propozimet e Ahmetajt, Agrobiznesi: Ndryshimet nuk japin zgjidhje, NIPTI ka dështuar

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka prezantuar lehtësitë do të merren për sektorin e bujqësisë, të paralajmëruara dy ditë më parë dhe të kërkuara një pjesë e tyre edhe nga aleati në qeverisje, Lëvizja Socialiste për Integrim. Ahmetaj: Një fermer mund të kryejë transaksione di

Tiranë, polemika qeveri-opozitë për bujqësinë
  • 2016-05-02

Tiranë, polemika qeveri-opozitë për bujqësinë

Në Tiranë, qeveria njoftoi sot disa lehtësira për bujqësinë, me qëllim që të nxiten prodhimi dhe eksportet. Por opozita deklaroi se ato janë masa të vonuara, tashmë që bujqit janë në gjendjen më të vështirë. Pesha e bujqësisë në prodhimin e brendshëm bruto ka rënë më tej,

Lehtësimi Sasior, politika që mund të mbërrijë në Shqipëri
  • 2016-05-02

Lehtësimi Sasior, politika që mund të mbërrijë në Shqipëri

Përgjatë muajve të fundit, në media dhe në qarqe të tjera është përmendur togfjalëshi "lehtësim sasior" si një politikë e mundshme e Bankës së Shqipërisë për të luftuar krizën. BSH e ka lënë të hapur mundësinë e ndjekjes së kësaj politike por djalli fshihet te detajet...

Ahmetaj: Fermerët do lejohen të shesin me para në dorë
  • 2016-05-02

Ahmetaj: Fermerët do lejohen të shesin me para në dorë

Ministri i Financave Arben Ahmetaj, në një deklaratë për mediat ka paraqitur ndryshimet në skemën e re për fermerët. Ai sqaroi se një prej ndryshimeve është se fermerët do të lejohen të shesin produkte në dorë në vlerën 30 mijë lekë të reja. “Në sektorin e bujqësisë, n

Prej së martës bujqit mund të bëjnë pagesa cash
  • 2016-05-01

Prej së martës bujqit mund të bëjnë pagesa cash

Ministri i Financave Arben Ahmetaj thotë se  ditën e marte do te firmose ndryshimet ne paketen e re te bujqesise, te cilat i lejojne fermereve kryerjen e pagesave te vogla ne cash, kerkesen automatike ne sistemin e tatimeve per faturat kompjuterike, klasifikimin me risk zero te eksportuesve