Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Ahmetaj per paketen ne bujqesi
  • 2016-05-01

Ahmetaj per paketen ne bujqesi

brbrTe gjithe fermeret do te lejohen qe te kryejne pagesa te vogla ne cash Ministria e Financave eshte terhequr nga vendimi ku i kerkonte sektorit te bujqesise qe cdo lloj pagese ta bente permes bankes gje e cila prodhoi nje ngerc te madh per kete sektor Pas kerkeses qe beri kreu i grupit parlament

Ahmetaj Qeveria vendim per te mos ndryshuar barren fiskale
  • 2016-04-30

Ahmetaj Qeveria vendim per te mos ndryshuar barren fiskale

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ne mbledhjen e Keshillit Tatimor tha se ne tre javet ne vazhdim do te behet funksionale platforma dixhitale Tatimpaguesi Dixhitalbr br Ministri beri te ditur gjithashtu se qeveria ka marre nje vendim per te mos ndryshuar barren fiskale Ai shtoi se vendimi i qever

Nishani rikthen në detyrë këshilltarin ushtarak
  • 2016-04-30

Nishani rikthen në detyrë këshilltarin ushtarak

Pas vetëlargimit të mëparshëm Presidenti Nishani rimerr në detyrën e këshilltarit ushtarak gjeneral Piro Ahmetaj. Kjo konfirmohet për gazetën Shqip nga vetë Ahmetaj, i cili bën të ditur se është kthyer në detyrën e këshilltarit ushtarak të Presidentit të Republikës. Unë jam kthy

Ahmetaj në Këshillin Tatimor: Do të thjeshtojmë procedurat
  • 2016-04-30

Ahmetaj në Këshillin Tatimor: Do të thjeshtojmë procedurat

Paketa fiskale “Qeveria ka vendosur të mos bëjë asnjë ndryshim fiskal. E vetmja paketë fiskale që do të kemi, është paketa e thjeshtësimit të procedurave tatimore”, tha dje ministri i Financave, Arben Ahmetaj, në mbledhjen e Këshillit Tatimor. Në takim është diskutuar mbi

Mblidhet Këshilli Tatimor, Ahmetaj: Më shumë fuqi Këshillit për hartimin e legjislacionit tatimor. Do të thjeshtojmë procedurat për sipërmarrjen.
  • 2016-04-30

Mblidhet Këshilli Tatimor, Ahmetaj: Më shumë fuqi Këshillit për hartimin e legjislacionit tatimor. Do të thjeshtojmë procedurat për sipërmarrjen.

Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka mbledhur sot Këshillin Tatimor ku është diskutuar mbi legjislacionin tatimor aktual, ndryshimet që sugjerohen të bëhen, rishikimin e ligjit për procedurat tatimore, avancimin e aksionit kundër informalitetit me lancimin e fazes së dytë dhe thjeshtim

Fasonet Te rritet paga minimale
  • 2016-04-30

Fasonet Te rritet paga minimale

brbrNe nje leter drejtuar Kryeministrit ministrit te Mireqenies Sociale dhe asaj te Ekonomise Milva Ekonomi Dhoma Kombetare e Prodhimit te Veshjeve ka bere nje kerkese te padegjuar me pare kerkon rritjen e pages minimale nga 22 mije ne 23 mije lek Fasonet jane sektori qe kane numrin me te madh te p

Nard Ndoka godet serish Kete radhe ne Parlament
  • 2016-04-29

Nard Ndoka godet serish Kete radhe ne Parlament

Transmetuar me 29042016 - 0116 Edhe nje here tjeter Nard Ndoka godet Kete radhe ne Parlamentbr br Teksa mbante nje fjalim ish ministri i Shendetesise ne kabinetin qeveritar te ish kryeministrit Sali Berisha nisi te flase per qeverine e Rames dhe u ndal te