Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
No Pic available
  • 2016-04-29

Ndoka u nxjerr sekretet: Ja çfarë më thanë deputetët e mazhorancës

Kryetari i demokristianëve Nard Ndoka si i vetmi opozitar sot në sallën e parlamentit ka marrë fjalën dhe ka ironizuar deputetët e mazhorancës. Kur po vija në Parlament takoj 4-5 kolegë të mazhorancës, kuptohet nga kasa e vjetër dhe me thanë: Pse vjen në Parlament sepse Parlamenti nuk

Braçe: Vendimi i 21 Janarit, legjitimon shkrirjen e Gjykatës së Lartë
  • 2016-04-29

Braçe: Vendimi i 21 Janarit, legjitimon shkrirjen e Gjykatës së Lartë

Mazhoranca PD mungon në seancë. Ndoka, socialistëve: Gabuat me ndëshkimin e Berishës Caka – Pas dorëheqjes së deputetes Silva Caka, për arsye personale, nga komisioni për Reformën në Drejtësi, ajo është zëvendësuar nga Kuvendi me kryetarin e grupit parlamentar të LSI-së, Pet

Tatimet u kërkojnë bizneseve të vogla të kalojnë me dëshirë te i madhi, ndryshe
  • 2016-04-28

Tatimet u kërkojnë bizneseve të vogla të kalojnë me dëshirë te i madhi, ndryshe

Bizneseve nga 5-8 milionë lekë, që u është verifikuar xhiro afër 8 milionë lekë u kërkohet të kalojnë si subjekt i madh (tatim fitimi u rritet automatikisht nga 7.5% nw 15%), ndërsa atyre afër 5 milionë lekë u kërkohet të regjistrohen me TVSH. Çdo kalim në një kategori më lart d

No Pic available
  • 2016-04-28

Pse vjen në Parlament, një orë punë kemi sot, ja rrëfimi i Nard Ndokës

Deputeti Demokristjan Nard Ndoka ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje sesi po funksionon Kuvendi. Ai tregoi sesi disa deputetë të mazhorancës i kishin thënë që të mos shkonte në Kuvend, sepse seanca do të mbyllej shumë shpejt për shkak se mungon opozita. Nard Ndoka: Kur po vija në P

Shkresa/ Tatimet u kërkojnë bizneseve të vogla të kalojnë me dëshirë te i madhi, ndryshe
  • 2016-04-28

Shkresa/ Tatimet u kërkojnë bizneseve të vogla të kalojnë me dëshirë te i madhi, ndryshe

Bizneseve nga 5-8 milionë lekë, që u është verifikuar xhiro afër 8 milionë lekë u kërkohet të kalojnë si subjekt i madh (tatim fitimi u rritet automatikisht nga 7.5% nw 15%), ndërsa atyre afër 5 milionë lekë u kërkohet të regjistrohen me TVSH. Çdo kalim në një kategori më lar

Ahmetaj në Kuvend: Ja çfarë sjell paketa Basha për qytetarët
  • 2016-04-28

Ahmetaj në Kuvend: Ja çfarë sjell paketa Basha për qytetarët

Nga Arben Ahmetaj Në tregun politiko-ekonomik ka filluar të qarkullojë një e ashtuquajtura paketa e opozitës. Si cdo paketë që mund të hidhet nga opozita meriton të konsiderohet me shumë vëmendje. Po ju sjell premtimet që bën administrator i opozitës dhe nga cfare kuptoj, dikush nuk

No Pic available
  • 2016-04-28

Seancë në paqe, por mazhoranca në tension votash për të kaluar ligjet

Sikurse kishte vendosur, PD e bojktoi seancën e sotme plenare, duke i lënë mazhorancës të gjithë hapësirën e nevojshme për të mbojtur projektligjet e rendit të ditës në qetësi dhe pa asnjë kundërshtar. Ministrat dhe deputetët mbështetën projektligjin për faljen e detyrimeve të i