Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Total: 5503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.188Z

Ahmetaj i përgjigjet Vasilit: Shqetësimet tuaja janë të drejta

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, i është përgjigjur letrës së Petrit Vasilit të dërguar një ditë më parë për problemet në sektorin e bujqësisë. Në të thuhet se sugjerimet e bëra në Vasili janë vlera për rezultatet e punës. Shqetësimet tuaja janë mëse legjitime, që si qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.700Z

Ahmetaj në Rrogozhine inspekton rrugën e Zhabiakut

Ish Ministri i Financave Arben Ahmetaj, kandidat për deputet i Partisë Socialiste në Qarkun Tiranë, Bashkia Rrogozhinë dhe Kavajë, ka inspektuar sot fillimin e punimeve në Rrugën Ura e Copanit-Zhabiak-Ura e Corumit. “Rruga e Zhabiakut prej gati 7 kilometrash, e cila ka qenë një gang

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:48.448Z

Ahmetaj-Thaci Forcim lidhjeve ekonomike dhe tregtare

Kosove 16 maj 2016 NOAal - Ministri i Financave Arben Ahmetaj gjate nje vizite te zhvilluar sot ne Kosove u takua me presidentin Hashim Thacibr br Sipas njoftimit nga zyra e shtypit Thaci dhe Ahmetaj biseduan per thellimin e bashkepunimit ndermjet dy shteteve sidomos ne lehtesimin e te berit bizne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.333Z

Ahmetaj me operatorët turistikë: Bashkëpunim për promovimin e vendit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, zhvilloi sot një takim me operatorët turistikë dhe shoqatat e turizmit, me të cilët diskutoi mbi ecurinë e këtij sektori gjatë 2015-s dhe ndërtimin e një programi të përbashkët pune për vitin e ardhs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.444Z

Ahmetaj dhe Hoti, takim para mbledhjes së dy qeverive

Shqipëri-Kosovë   Ahmetaj: “Diskutimi ka të bëjë me uljen e barrierave në të dyja anët, qoftë në terminalet doganore në anën kosovare, ashtu edhe në anën tonë” Dy ministrat e Financave të Shqipërisë dhe Kosovës takohen në Tiranë për t’i paraprirë mbled

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.542Z

Ahmetaj: Rruga Durrës-Kukës do200 milionë dollarë që të përfundojë

TIRANE- Komisioni i Ekonomisë diskuton pa opozitën projektligjin për “dhënien me koncesion të rrugëve”. Në raportimin e tij, ministri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj u ndaj tek diskutimit për partneritetin privat-publik për disa segmente rrugore. Duke u ndalur tek rruga Durr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.089Z

Ahmetaj Kush fiton me shume paguan me shume

brbrMinistri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj e konsideron paketen fiskale si nje nxites kryesor per rritjen ekonomike Edhe pse rriten disa taksa ministri i eshte pergjigjur deputeteve te komisionit te ekonomise se taksat e reja vendosin drejtesi ai qe fiton me shume paguan me shume dhe ai qe fit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama