Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Total: 5503
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.542Z

Ahmetaj: Rruga Durrës-Kukës do200 milionë dollarë që të përfundojë

TIRANE- Komisioni i Ekonomisë diskuton pa opozitën projektligjin për “dhënien me koncesion të rrugëve”. Në raportimin e tij, ministri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj u ndaj tek diskutimit për partneritetin privat-publik për disa segmente rrugore. Duke u ndalur tek rruga Durr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.089Z

Ahmetaj Kush fiton me shume paguan me shume

brbrMinistri i Zhvillimit Ekonomik Arben Ahmetaj e konsideron paketen fiskale si nje nxites kryesor per rritjen ekonomike Edhe pse rriten disa taksa ministri i eshte pergjigjur deputeteve te komisionit te ekonomise se taksat e reja vendosin drejtesi ai qe fiton me shume paguan me shume dhe ai qe fit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.928Z

Ahmetaj per ligjin e turizmit

brbrMazhoranca ka paralajmeruar se do ti thote jo dekretit te presidentit per ligjin e turizmit Edhe pse kreu i shtetit riktheu per rishqyrtim ne kuvend ligjin ne fjale ministri i turizmit Arben Ahmetaj tha se kuvendi do te rrezoje kete dekret cka do te thote se nuk prite te kete rishikim apo konsu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.187Z

Ahmetaj Te nxisim Made in Albania

Vendimi i qeverise per dhenien e aseteve publike me qira 1 euro per meter katror ne vit eshte nje ide interesante per biznesin fason i cili mund te kete perfitime nga kjo lehtesi Xhemal Berxulli nje nga biznesmenet ne kete fushe ne Durres vlereson njekohesisht edhe vendimin per rimbursimin automatik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.656Z

Buxheti 2019, Ahmetaj: Do të jetë viti i rritjes së pagave

Gjatë prezantimit të buxhetit të vitit 2019, ministri i Dinancave Arben Ahmetaj ka thënë se i ardhshmi do të jetë viti i rritjes së pagave dhe i paketës sociale. Ahmetaj tha se buxheti 2019 do të rritet me 5.9%, ndërkohë që pagat do të rriten në sektorë si shëndetësia, bujqësia, a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.862Z

Ahmetaj: Të anulohen kontratate qirasë tek Spitali i Traumës

Të tjera rreth shkrimit Më 27 shtator firmosi për lirimin e territorit të QSUT e QS TIRANE- Ministri Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Z.Arben Ahmetaj urdhëron anulimin e kontratave të qerasë në territorin e Spitalit Univer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.663Z

Ahmetaj: Ka filluar pagesa e borxheve të qeverisë ndaj biznesit

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, Arben Ahmetaj, deklaroi sot se ka filluar pagesa e borxheve të qëverisë ndaj biznesit. Gjatë një tryeze të rrumbullakët me Kryetarët e Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë së 12 qarqeve të vendit, ministri Ahmetaj shprehu bindj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama