Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?
  • 2019-02-05

Fronti anti-Rama në PS, çtregon dashuria midis ish-ministrave?

Kryeministri Edi Rama vendosi që me një të rënë të lapsit të kryejë një operacion fshesa në qeverinë e tij, e cila vegjetonte duke mos u pasuruar me figura të reja prej 5 vitesh. Në mbledhjen e Asamblesë së PS në dhjetor, Rama shkarkoi të gjithë benjaminët e tij që kishin drejtua

No Pic available
  • 2019-02-02

Raporti i Standard & Poors, Ahmetaj: Shqipëria, më mirë se vendet e rajonit

Standard & Poor’s ka publikuar raportin e fundit, ku theksohet se Shqipëria ka pasur një përmirësim në situatën ekonomike. ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, aktualisht kreu i Komisionit të Ekonomisë e ka quajtur këtë një tjetër notë pozitive të merituar për ekonomin

U shkarkua nga Rama, Ahmetaj flet për ministrat e rinj: Ekip i fortë
  • 2019-01-30

U shkarkua nga Rama, Ahmetaj flet për ministrat e rinj: Ekip i fortë

Ish-ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka qenë sot në studion e Neës24 në rubrikën Opinion për të folur për ndryshimet në qeveri por edhe raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe gjendjen ekonomike. Ahmetaj tha se ndryshimet në qeveri ishin diskutuar me kryeministrin. A

Merr leje! Ahmetaj kunjë për Braçen dhe sherr me atë që i mori
  • 2019-01-28

Merr leje! Ahmetaj kunjë për Braçen dhe sherr me atë që i mori

Vendin e Erjon Braçes në komisionin parlamentar të Ekonomisë, e zuri sot një nga armiqtë e tij, pasi i tillë është cilësuar në media ish-ministri i Financave Arben Ahmetaj, pas përplasjeve që ka pasur me zv/kryeministrin e ri për çështje si taksat etj Ahmetaj drejtoi mbledhjen ku u d

No Pic available
  • 2019-01-28

Bota është e rrumbullakët! Ahmetaj ulet në fronin e rivalit!

Dikur, jepte llogari në atë tavolinë për punën dhe objektivat, por në krahun tjetër të saj dhe ku përballë kishte një gjeneral, si Erjon Braçe. Por pas shkarkimit si ministër i Financave, Arben Ahmetaj është ulur në postin e armikut të tij dhe kundërshtarit politikt të dhjetëra b

Braçe: I jam mirënjohës Fatos Nanos, në Shqipëri ka oligarkë
  • 2019-01-23

Braçe: I jam mirënjohës Fatos Nanos, në Shqipëri ka oligarkë

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ishte i ftuar në emisionin Përballë të gazetarit Lutfi Dervishi në RTSH. Braçe komentoi protestën e studentëve si një zhvillim të ardhur në kohën e duhur për ta kthyer qeverisjen me këmbë në tokë, por edhe për një sërë çështjesh të tjera.

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë
  • 2019-01-21

Kuvendi nis sot sesionin e ri, Rama pritet të votohet në krye të diplomacisë

Pasditen e sotme, në orën 17.00 do të nisë sesioni i ri parlamentar. Pritet që në seancën e sotme kryeministri Edi Rama të dekretohet edhe në postin e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme në vendin e Ditmir Bushatit. Gjithashtu sot do të zëvendësohen edhe vendet që lanë bosh