Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Do hap librin e përgjimeve të Ramës në Shijak, kush e kërcënoi Fatmir Xhafajn?
  • 2019-01-21

Do hap librin e përgjimeve të Ramës në Shijak, kush e kërcënoi Fatmir Xhafajn?

Sesionin e ri parlamentar, opozita e ka nisur me fjalën e kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila që në nisje të fjalës së saj ka sulmuar kreun e Kuvendit Gramoz Ruçi dhe qeverinë lidhur me çështjen e negociatave për anëtarësimin në BE. Kryemadhi argumentoi se negociatat mbahen pen

Paratë e Benit me plehrat, çfarë fsheh dosja e Holandës për ish-ministrin?
  • 2019-01-21

Paratë e Benit me plehrat, çfarë fsheh dosja e Holandës për ish-ministrin?

Në seancën e sotme plenare, kreu i PD Lulzim Basha shfrytëzoi fjalën e tij për ti kujtuar kryeministrit Edi Rama skandalet me tenderët e qeverisë së tij, ku më flagranti është ai i Unazës së Re. Sipas Bashës faturën për këto vazhdon e paguan populli, por shumë shpejt tha ai Damian

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij
  • 2019-01-20

I përpiu furtuna në qeveri, ja si do ti sistemojë Rama ish-ministrat e tij

Furtuna që përjetoi qeveria Rama2 në ditët e fundit të vitit 2018 shkaktoi jo pak bujë në opinionin publik. Kjo për shkak të rëndësisë së emrave që u larguan dhe faktit se zëvendësuesit e tyre të rinj vinin si anonimë, përveç Erion Braçes dhe Bledi Cuçit, dy figura të njohura

Iku nga Financat, Ahmetaj zbulon detyrën e re që i është besuar
  • 2019-01-17

Iku nga Financat, Ahmetaj zbulon detyrën e re që i është besuar

Arben Ahmetaj vetëm një  ditë pas shkarkimit të tij nga detyra si ministër i Financave dhe Ekonomisë ia kaloi punën zyrtarisht pasardhëses së tij në këtë institucion, Anila Denaj. Në deklaratën e bërë, Ahmetaj nuk jep shenja mërzitjeje për shkarkimin, por thotë se do të jetë 10

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)
  • 2019-01-17

Betohen 7 ministrat e rinj, mungon kryeministri Rama (Foto)

Në Presidencë janë betuar 7 ministrat e rinj të dekretuar nga presidenti i vendit Ilir Meta, përfshirë dhe zv.kryeministrin. Të pranishëm janë të gjithë ministrat e emëruar, me përjashtim të atij të Jashtëm, i cili nuk është dekretuar akoma nga kreu i shtetit. Në këtë ceremoni v

No Pic available
  • 2019-01-16

Seanca e jashtëzakonshme për ministrat e rinj, opozita ka vendosur

Sot në orën 17:30 pritet që të zhvillohet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për të shqyrtuar dekretet e Presidentit Meta për shkarkimin e 6 ministrave dhe zëvendëskryeministres, si edhe për emërimin e 7 ministrave dhe zëvendëskryeministrin. Seanca u thirr nga vetë Kryeministri dhe u

Ministrat e rinj dhe të vjetër, Rama me duar në kokë (Foto)
  • 2019-01-16

Ministrat e rinj dhe të vjetër, Rama me duar në kokë (Foto)

Kuvendi votoi pasditen e sotme në një seancë të jashtëzakonshme ndryshimet në kabinetin qeverisës. Ministrat e rinj qëndronin të ulur në lozhën e sallës, ndërsa të shkarkuarit kanë zbritur nga podiumi për tu ulur si deputetë të thjeshtë krah për krahë me njëri-tjetrin. Ndërsa