Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
No Pic available
  • 2019-01-15

Plas sherri në PS-në e Kavajës, Elvis Rroshi rreh ish-ministrin e Ramës

Pasi zbuloi i pari dorëzimin e Klement Balilit në polici, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një tjetër postim të bujshëm në rrjetin social Facebook, duke njoftuar se në Kavajë është rrahur ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj. Sipas Berishës, kreu i PS-së në Kavajë, Gent Daja

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj: Kush e ka paguar të plotë i kthehen paratë
  • 2019-01-14

Tarifat e fakulteteve, Ahmetaj: Kush e ka paguar të plotë i kthehen paratë

Arben Ahmetaj, ministri ende në detyrë i Financave ka sqaruar studentët në lidhje me tarifat e reja në Fakultete. Gjithashtu ai foli edhe për bursat, të cilat përfitohen nga studentët me mesatare mbi 9. Studentët me notë mesatare 9 deri 10 kanë përjashtim 100 % nga tarifa e shkollimit,

Rama: 140 mijë $ xhiro vjetore me 5 % taksë nuk e ka asnjë vend i rajonit
  • 2019-01-08

Rama: 140 mijë $ xhiro vjetore me 5 % taksë nuk e ka asnjë vend i rajonit

Kryeministri Edi Rama vizitoi një sipërmarrje të përpunimit të drurit dhe të arredimit në Kashar, e cila është krijuar dhe drejtohet nga një sipërmarrës, që punën dhe përvojën e 24 viteve në emigracion e ka investuar në këtë biznes. Biznesi, i cili po konsolidohet nga viti në vi

Meta i përgjigjet Ramës, dekreton shkarkimin e 7 ministrave
  • 2019-01-05

Meta i përgjigjet Ramës, dekreton shkarkimin e 7 ministrave

Pas kërkesës zyrtare të kryeministrit Rama, presidenti Ilir Meta nuk ka humbur kohë, por ka dekretuar shkarkimin e ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Më pas, kreu i shtetit, ka dekretuar shkarkimin e ministrit të Bujqësisë, Niko Peleshi, ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, ministrit

Ministrat e rinj, Rama dërgon tek Meta emrat për dekretim
  • 2019-01-05

Ministrat e rinj, Rama dërgon tek Meta emrat për dekretim

Kryeministri Edi Rama ka dërguar në Presidencë për dekretim emrat e 8 ministrave të rinj dhe zëvendëskryeministrit, Erion Braçe. Sipas procedurave, emërimi i ministrave të rinj dhe shkarkimi i të vjetërve duhet të presë datën 21 janar. Kjo, pasi Kuvendi ka mbyllur sesionin e vjeshtës

Meta dekreton shkarkimin e ministrave, përveç Ditmir Bushatit
  • 2019-01-05

Meta dekreton shkarkimin e ministrave, përveç Ditmir Bushatit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta duket se i ka hapur rrugë riformatimit të qeverisë, duke dekretuar emrat e propozuar për zv.kryeministër dhe për 6 ministrat e propozuar nga kryeministri Rama mesditën e 28 dhjetorit 2018. Por i vetmi emër që nuk bind kreun e shtetit është Gent Caka, i

Ulja e tatimfitimit, Rama  biznesmenit: Rriti rrogat e punëtorëve!
  • 2019-01-04

Ulja e tatimfitimit, Rama biznesmenit: Rriti rrogat e punëtorëve!

Paketa e re fiskale, që ka hyrë në fuqi nga 1 janari i këtij viti, parashikon uljen e tatimfitimit nga 15% në 5% për bizneset me xhiro vjetore nga 8 deri në 14 milionë lekë. I shoqëruar nga ministri i Financave, Ahmetaj, kreu i Qeverisë vizitoi një nga sipërmarrjet që përfitojnë nga