Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5154 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5154 / hits[0] 11035 /
PD, PS e LSI miratojnë kreu e ri të KQZ, Avokaten e Popullit, Vettingun
  • 2017-05-22

PD, PS e LSI miratojnë kreu e ri të KQZ, Avokaten e Popullit, Vettingun

Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me shumicë votash kryetarin e ri të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, për të cilin ka votuar pro 117 deputetë, ndërkohë Denar Biba është emëruar anëtar i KQZ-së me 113 vota. Avokatja e re e Popullit është Erinda Ballanca, e cila ësht

Zgjedhjet, nuk tronditen financat
  • 2017-05-21

Zgjedhjet, nuk tronditen financat

Vitet zgjedhore janë shoqëruar thuajse gjithmonë me përkeqësimin e financave të shtetit, por këtë herë, të paktën deri tani, buxheti i ka rezistuar presionit të zgjedhjeve, dhe është me tejkalim thuajse në të gjithë treguesit kyç.  Sipas Ministrisë së Financave, për katër mua

No Pic available
  • 2017-05-19

Marrëveshja/ Ja ministrat dhe drejtorët që ikin

Marrëveshja tanimë e zbardhur mes Ramës dhe Bashës do të sjellë ndryshime të mëdha në qeveri dhe në administratën publike. Më poshtë dritare.net sjell emrat që nuk do të jenë më ministra dhe drejtorë: Niko Peleshi, zv.kryeministër Fatmir Xhafaj, Ministër i Brendshëm Lindita Niko

No Pic available
  • 2017-05-18

Ministrat dhe drejtorët që duhet të lënë detyrën

Shumë shpejt do të lënë postet e tyre një sërë ministrash dhe drejtues institucionesh me rëndësi, pas marrëveshjes së arritur midis liderëve të partive kryesore në vend. Zv/kryeministri Niko Peleshi do të duhet të largohet nga detyra e numrit 2 të qeverisë pas gati 4 vitesh në kë

Arben Ahmetaj do zëvendësohet me ministër teknik, ja mesazhi që jep
  • 2017-05-18

Arben Ahmetaj do zëvendësohet me ministër teknik, ja mesazhi që jep

Ministria e Financave do të jetë një dikaster që në këto 38 ditë do të drejtohet nga një ministër teknik, sipas marrëveshjes së arritur mes Ramës dhe Bashës. Arben Ahmetaj që deri tani mbante këtë post, ka reaguar për arritjen e kësaj marrëveshje. Në një status në FB, Ahmetaj

No Pic available
  • 2017-05-18

Ministri në largim Ahmetaj: Mirënjohje kryeministrit dhe stafit

Ministria e Financave do të jetë një dikaster që në këto 37 ditë do të drejtohet nga një ministër teknik, sipas marrëveshjes së arritur mes Ramës dhe Bashës. Arben Ahmetaj ka reaguar për arritjen e kësaj marrëveshje nëpërmjet një statusi në Facebook, duke thënë se ndihet nderu

No Pic available
  • 2017-05-16

Ministri i Financave Arben Ahmetaj sot në Ekopolitike

 Sot në Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe do të jetë i ftuar ministri i Financave, Arben Ahmetaj. Në panel do të analizohet ndikimi i reformave ekonomike që qeveria Rama ka ndërmarrë në këtë mandat të pare. Do të diskutohet për gjendjen e ekonomisë, biznesit dhe qytetarëv