Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Ahmetaj bën bilancin e 2018-ës: Varfëria po ulet përmes reformave
  • 2019-01-04

Ahmetaj bën bilancin e 2018-ës: Varfëria po ulet përmes reformave

Ndonëse akoma në detyrë, ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj, e ka konsideruar të suksesshëm vitin 2018. Në një konferencë për shtyp, Ahmetaj tha se vendi tashmë, sipas shifrave, jo të qeverisë, por të institucioneve të besueshme, ka rritjen më të lartë ekonomike në rajon, ndë

PD: Kryeministri lakuriq i krimit, nxjerr rezultate që nuk i prek askush
  • 2018-12-31

PD: Kryeministri lakuriq i krimit, nxjerr rezultate që nuk i prek askush

Nënkryetari i Partisë Demokratik, Edi Paloka, ka reaguar në lidhje me konferencën për shtyp të kryeministrit Edi Rama me gazetarët. Në një reagim të tij Paloka shkruan se Rama prej 5 vjetësh drejton qeverinë më të inkriminuar dhe të korruptuar të 29 viteve te fundit, por shqiptarëve

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së
  • 2018-12-30

Shqipëria 2018 / Viti i protestave, Vettingut dhe rrugës drejt BE-së

Një seri protestash, shpesh dhe të dhunshme, lanë shenjë gjatë vitit 2018. Ajo më e fundit e studentëve, u pasua nga një ndryshim radikal i qeverisë. Gjysma e ministrave që mbulonin postet më kyçe, u larguan. Megjithatë 2018 ofroi një shans për Shqipërinë në rrugën e integrimit, n

Rama mbledh Kryesinë e partisë, fokusi zgjedhjet në vend
  • 2018-12-29

Rama mbledh Kryesinë e partisë, fokusi zgjedhjet në vend

Kryeministri Edi Rama mblodhi mëngjesin e sotëm Kryesinë e partisë. Mësohet se në mbledhje u diskutua për organizimin e partisë në prag të zgjedhjeve lokale të qershorit. Ndërkohë që dje u miratua edhe ngritja e një grupi pune për hartimin e Statutit të ri të Partisë Socialiste.

Lojërat e fatit po maskohen si kafene, si do funksionojnë pas 1 janarit
  • 2018-12-29

Lojërat e fatit po maskohen si kafene, si do funksionojnë pas 1 janarit

Nga 1 janari 2019 nuk do të shihni më pika bastesh dhe kazino elektronike të loguara, që ftojnë lojtarët të bëhen pjesë e kumarit. Por, ndërsa disa kompani janë mbyllur e të tjera kanë vendosur të emigrojnë drejt rajonit, shumë pak prej tyre kanë sofistikuar mbijetesën, duke u bë

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar
  • 2018-12-29

Ministrat do presin për dekretimin, Kuvendi mblidhet më 21 janar

Një ditë pas Asamblesë ku ndryshoi më shumë se gjysmën e qeverisë, Kryeministri Rama ende nuk ia kishte dërguar për dekretim emrat e rinj kreut të shtetit. Këtë e konfirmojnë burime nga të dyja institucionet, ndërsa nga qeveria shpjegojnë se nuk ka arsye për nxitim, pasi edhe nëse

Shkarkimi i ministrave, reagon opozita: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagon opozita: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu