Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
No Pic available
  • 2018-12-28

Photo of the day, Rama mbledh ministrat e rinj dhe ata të shkarkuar

Kryeministri Edi Rama, pas shkarkimit të 7 ministrave, ka postuar në mediat sociale një foto me ministrat e rinj dhe ata të shkarkuar. Rama nuk ka zgjedhur të zgjatet në koment për këtë foto, por shkruan vetëm photo of the day, foto e ditës. Po në një postim në Instagram, Rama  ka ve

Nga telefoni në vesh te buzëqeshja, si e përjetuan ministrat shkarkimin (FOTO)
  • 2018-12-28

Nga telefoni në vesh te buzëqeshja, si e përjetuan ministrat shkarkimin (FOTO)

Prej 5 vitesh ata drejtonin ministritë kryesore dhe cilësoheshin benjaminët e kryeministrit Edi Rama, pasi i kishin mbijetuar çdo rrotacioni e një plaë zgjedhjeve gjithashtu, por duket se protesta studentore dhe disa skandale kryesisht me Unazën e Madhe të Tiranës shtynë shefin e qeverisë

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu

Astiri sërish në protestë, Basha: SHBA po hetojnë abuzimet Rama-Gjiknuri
  • 2018-12-26

Astiri sërish në protestë, Basha: SHBA po hetojnë abuzimet Rama-Gjiknuri

Banorët e zonës së Astiri kanë dalë sërish në protestë duke kundërshtuar shembjen e banesave të tyre në kuadër të projektit për ndërtimin e Unazës së Madhe të kryeqytetit. Në ditën e 53 të protestave ata kanë paralajmëruar qeverinë se nuk do të lejojnë mjetet e ARRSH të fu

No Pic available
  • 2018-12-25

Rritet vlera e kontratës PPP për Thumanë -Kashar, shkon në 440 mln euro 

Teksa qeveria shqiptare po zbaton një program investimesh publike nëpërmjet kontratave PPP, serioziteti i procesit duket se është cenuar rëndë prej shifrave të ndryshme që jepen për koston e një projekti në dokumentet zyrtare. Sipas relacionit që shoqëron buxhetin 2019, qeveria raport

Devijimi i Lanës, MF mohon lidhjen Ahmetaj-Bego. PD: Ministri mori 1.5 mln
  • 2018-12-24

Devijimi i Lanës, MF mohon lidhjen Ahmetaj-Bego. PD: Ministri mori 1.5 mln

Paraditen e sotme Partia Demokratike akuzoi ministrin e Financave Arben Ahmetaj se ka rol të rëndësishëm në devijimin e rrjedhës së lumit Lana për ti krijuar trafikantit Edmond Bego kushtet e duhura për ndërtimin e një kompleksi pallatesh në zonën e ish-Serave. Sipas PD,  projekti rezi