Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.017 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Unaza e Madhe, PD: Edhe Arben Ahmetaj i lidhur në aferë me Begon
  • 2018-12-24

Unaza e Madhe, PD: Edhe Arben Ahmetaj i lidhur në aferë me Begon

Partia Demokratike vijoi sërish sot denoncimet lidhur me projektin e Unazës së Madhe, nëpërmjet deputetes Jorida Tabaku dhe zëdhënëses Ina Zhupa. Deputetja demokrate tha se skandali i projektit rezidencial 60 milionë euro pranë Unazës së Madhe përfshin jo vetëm kryetarin e Bashkisë s

Seanca rinis me debate, Berisha kërkon Ramën. Basha mediat!
  • 2018-12-20

Seanca rinis me debate, Berisha kërkon Ramën. Basha mediat!

Ka nisur me debate seanca plenare këtë pasdite, ku kryetari i Parlamentit i ka dhënë fjalë ish-kryeministrit Sali Berisha por ky i fundit ka referuar të flasë pasi ka kërkuar që në këtë seancë të rëndësishme duhet të jetë patjetër edhe kreu i ekzekutivit. Ka një detyrim, Kushtetu

PD: 4 pyetje që duhet tu japë përgjigje Rama dhe Veliaj
  • 2018-12-19

PD: 4 pyetje që duhet tu japë përgjigje Rama dhe Veliaj

Partia Demokratike ka reaguar sërish për çështjen e dytë të Unazës së Re ku maxhoranca akuzohet se ka ndryshuar planin urbanistik për të favorizuar një plan ndërtimi të Edmond Begos. PD i quan qesharakë kryetarin e Bashkisë Erion Veliaj dhe ministrin e Financave Arben Ahmetaj të cil

Basha tek Unaza: Të nisim nesër rezistencën, bashkohuni te Kuvendi
  • 2018-12-19

Basha tek Unaza: Të nisim nesër rezistencën, bashkohuni te Kuvendi

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ishte sot sërish në protestën e banorëve të Astirit, duke hedhur akuza ndaj Kryeministrit dhe kreut të Bashkisë Erion Velaj. Ai tha se  Rama dhe Veliaj ndryshuan planin Urbanistik, ndryshuar rrjedhën e Lumit të Lanës për ti dhënë trafikantit Edm

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës
  • 2018-12-18

Maxhoranca rrëzon Metën për buxhetin dhe kandidaturën e Vitore Tushës

Komisioni i Ekonomisë ka rrëzuar dekretin e Presidentit Ilir Meta për buxhetin 2019. Ndërkohë kreu i komisionit Erjon Braçe u shpreh: “Duhet më shumë  transparencë dhe efektivitet. Nuk duhet të financojmë parazitizmin politik siç ka ndodhur në zemër të Tiranës”. I pranis

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)
  • 2018-12-17

PD zgjedh 220 anëtarët e Këshillit të ri Kombëtar (EMRAT)

Këshilli Kombëtar i votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15 dhjetor 2018. Në procesverbal thuhet se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve. 178 të tjerët janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve. Sipas proces-verbalit në votim morën p

Banka e Shqipërisë, pa Këshill Mbikëqyrës. Procedura ka ngecur në Kuvend
  • 2018-12-15

Banka e Shqipërisë, pa Këshill Mbikëqyrës. Procedura ka ngecur në Kuvend

Prej 3 nëntorit, Banka e Shqipërisë po punon pa Këshill Mbikëqyrës, duke u futur në një ngërç vendimmarrjeje. Gjashtë prej 9 anëtarëve iu ka mbaruar mandati. Mbledhjet e programuara të Këshillit nuk janë zhvilluar. Ndërkohë, në dy raste, më 21 nëntor dhe 7 dhjetor, guvernatori e