Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.002 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Marrëveshje me Gjermaninë, 80 mln euro për rinovimin e konvikteve
  • 2018-12-14

Marrëveshje me Gjermaninë, 80 mln euro për rinovimin e konvikteve

U firmos sot marrëveshja ndërmjet qeverisë së Republikës Federale të Gjermanisë dhe Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë për bashkëpunim financiar 2017 për projektin Programi për rinovimin e konvikteve në kampusin universitar të Tiranës sipas parimit të eficenc

Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen besnikët e Bamir Topit
  • 2018-12-14

Kuvendi i PD, jashtë ish-deputetët, Basha rikthen besnikët e Bamir Topit

Pasditen e sotme është mbledhur në selinë blu, kryesia e Partisë Demokratike, vetëm 24 orë para mbledhjes së Kuvendit Kombëtar, ku do të votohet për përfaqësuesit e Këshillit të ri Kombëtar. Janë rreth 7500 delegat të Kuvendit Kombëtar që do të votojnë për 170 anëtarë të K

No Pic available
  • 2018-12-12

Festat, qeveria vendos 50 dollarë shpërblim për pensionistët

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në Twitter bën me dije se këtë Vit të Ri pensionistët do të marrin si shpërblim 50 dollarë. Ai kujtoi edhe njëherë shpërblimet për bebet që do lindin nga janari, ku fëmija i parë merr 400 dollarë, i dyti 800 dhe i treti 1200 dollarë.

Basha me banorët e Astirit: Protesta e studentëve i prishi rehatin hajdutëve
  • 2018-12-06

Basha me banorët e Astirit: Protesta e studentëve i prishi rehatin hajdutëve

Protesta e banorëve të Astirit që kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre, që preken nga projekti për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës, ka hyrë sot në ditën e 33-të dhe krah tyre është gjendur kryedemokrati Lulzim Basha. Kreu i PD dha një deklaratë për mediat, duke akuz

Buxheti 2019 në Kuvend, debate Braçe-Ahmetaj para seancës
  • 2018-12-03

Buxheti 2019 në Kuvend, debate Braçe-Ahmetaj para seancës

Në seancën e sotme parlamentare, pritet që të votohet në Kuvend, buxheti për vitin 2019. Para nisjes së seancës e cila ishte parashikuar për në orën 10.00 por që nuk ka nisur ende, Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar. Gjithçka pasi kreu i komisionit të Ekonomisë, Erion Br

Bixhozi përçan qeverinë, Stërkaj: Të hiqet nga hotelet me 5 yje
  • 2018-12-03

Bixhozi përçan qeverinë, Stërkaj: Të hiqet nga hotelet me 5 yje

Buxheti 2019 është kthyer në një mollë sherri brenda mazhorancës së majtë, teksa që në mbledhjen e grupit të PS në nisje të së enjtes ka pasur përplasje midis Erion Braçes dhe ministrit të Financave Arben Ahmetaj për tatimet mbi pagën. Por përplasje brenda qeverisë janë regjist

Festat e fundvitit, Ahmetaj: Do ketë shpërblim për pensionistët
  • 2018-12-03

Festat e fundvitit, Ahmetaj: Do ketë shpërblim për pensionistët

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj ka bërë me dije se shpërblimi për pensionistët këtë fundvit do të jetë në masën 50 mijë lekë të vjetra. Kreu i Financave bëri me dije se, pas dy ditësh, do të kalojë në qeveri, vendimi për shpërndarjen e bonusit për pensionistë