Rezultate te kerkimit per termin: +Ahmetaj

Meta: total 1000 / total_found 5475 / time 0.003 / keyword[0] ahmetaj / docs[0] 5475 / hits[0] 11767 /
Ahmetaj: Shqipëria do ketë rritjen e pagave më të larta në rajon
  • 2018-12-03

Ahmetaj: Shqipëria do ketë rritjen e pagave më të larta në rajon

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj prezantoi buxhetin e vitit 2019, që u miratua këtë të hënë nga mazhoranca, në parlament. Gjatë një konference për mediat, ai e vuri theksin kryesisht tek rritja e pagave. Ministri i Financave tha se mes kategorive që përfitojnë janë p

Gjermania, fond rekord për Shqipërinë. Investime në disa sektorë
  • 2018-11-25

Gjermania, fond rekord për Shqipërinë. Investime në disa sektorë

Një fond prej 164.4 milionë eurosh, që Qeveria Federale do ti lëvrojë Shqipërisë për periudhën 2019 -2021, është publikuar në përfundim të bisedimeve qeveritare mes dy vendeve për politikat në zhvillim të enjten (22.11). Bisedimet u zhvilluan në Tiranë, të kryesuara për palën s

U premtuan pension si minatorë, por përndiqen si dikur!
  • 2018-11-23

U premtuan pension si minatorë, por përndiqen si dikur!

Fiks Fare denoncoi sërish mbrëmjen e së premtes përndjekjen që po u bëjnë institucionet shtetërore ish të përndjekurve politikë. Megjithëse atyre iu premtua publikisht se do të marrin pension si minator, madje u bë edhe një ligj para pak muajsh, ata ende sorollaten në dyert e minis

Rama: Po udhëheqim pa opozitë, protesta e Unazës së Re e turpshme
  • 2018-11-22

Rama: Po udhëheqim pa opozitë, protesta e Unazës së Re e turpshme

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e mbajtur në Kuvend foli për një sërë çështjesh, si protesta e banorëve të Unazës së Re apo edhe buxheti për vitin 2019. Rama deklaroi se vendi nuk ka opozitë, duke theksuar se protesta e banorëve të Unazës së Re, e mbështetur edhe nga opozita,

Në kërkim për vjedhje, arrestohen dy të rinj në Fier (EMRAT)
  • 2018-11-21

Në kërkim për vjedhje, arrestohen dy të rinj në Fier (EMRAT)

Dy të rinj janë arrestuar në Fier e Lushnje nga policia pasi akuzohen për grabitje. Në pranga kanë përfunduar shtetasit Enea Hyseni, 19 vjeç dhe Fation Ahmetaj, 32 vjeç. Ndalimi i Enea Hysenit u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier ka vendosur masën Arrest në burg për veprën pen

No Pic available
  • 2018-11-21

Stë shoh as me syrin e njerkës e as të vjehrrit, sherr mes deputetëve të PS

Me opozitën që mungon në Kuvend dhe Komisionet parlamnetare, mazhorancës i mbetet që të paktat debate ti zhvillojë mes veti dhe kjo u vu re gjatë diskutimeve me ministrin e Financave Arben Ahmetaj një javë më parë, për rikoncpetimin e pragut të taksës mbi pagën. Por hijet e një sher

Ahmetaj: Rritja ekonomike ka vazhduar të përshpejtohet; Sejko: Borxhi publik në rënie
  • 2018-11-20

Ahmetaj: Rritja ekonomike ka vazhduar të përshpejtohet; Sejko: Borxhi publik në rënie

Në përmbyllje misionit të radhës së FMN-së në vendin tonë, në një konferencë të përbashkët për shtyp me ministrin e Ekonomisë, Arben Ahmetaj dhe guvernatorin e Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, përfaqësuesit e Fondit Monetar deklaruan se PPP-të janë një mundësi për përmi