Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaxi

Total: 133
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.632Z

Messi në histori, barazon rekordin e Raulit

Lionel Messi ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Ajaxi dhe të 71 të tij në Ligën e Kampionëve, duke barazuar tani rekordin e Raul Gonzales, si golashënuesi më i mirë i kësaj gare të madhe. Ronaldo mbetet i treti me 70 gola./Indeksonline/AdPl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.776Z

Ajaxi trajnon 2 Korrikun

2 Korriku do të hyjë me ‘këmbën e djathtë’ në vitin 2014. Kjo pasi klubi prishtinas në fillim të janarit do ta bëjë një hap edhe më të madh drejt ngritjes së profesionalizmit. Në fakt, klubi nga lagja Tophane do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.410Z

Ajaxi interesohet për Huntelaar

E ardhmja e sulmuesit të Milanit, Klaas-Jan Huntelaar, ende mbetet e pavendosur, ndërsa tashmë në garë për të ka hyrë edhe ish-skuadra e tij, Ajax. Holandezi ende nuk bën pjesë në planet e trajnerit Leonardo, dhe është zgjedhje e fundit në sulm pas Ronaldinhos, Alexandre Patos, Marco

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.014Z

Eliminohet Lazio e Ajaxi

Raundi i parë i 1/16 së Ligës së Europës ka befasuar dy skuadrat, Lazion dhe Ajaxin të cilat u eliminuan në këtë raund. Italianët pasi që kishin humubr në shtëpi nga Ludogoret me rezultat 1 me 1, si mysafir nuk iu majftoi barazimi 3 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.019Z

EL: United humb dhe kualifikohet

Manchester United është kualifikuar në 1/8-ën e finales së Europa League, pavarësisht disfatës me rezultat 1-2 në Old Trafford nga Ajaxi, duke kaluar më tej me rezultat të përgjithshëm prej 3-2. United pati fatin që të shëno

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.992Z

Vermaelen, kapiten i ri i Arsenalit

Qendërmbrojtësi belg, Thomas Vermaelen është kapiten i ri i Arsenalit, ka njoftuar menaxheri Arsene Wenger. Pas largimit të Robin van Persiet te rivali Manchester United, Wenger ia ka dorëzuar shiritin Vermaelenit. “Vermaelen është kapiten i ri, kurse zëvendësues i tij do të jetë Ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.048Z

Babel mbetet në Liverpool

Nga Express më 24 janar 2011 në ora 21:17 Menaxheri i Liverpoolit, Kenny Dalglish ka bërë të ditur se Ryan Babel do të mbetet në Anfield Road. Mesfushori holandez besohej se do të transferohet në Hoffenheim pasi klubi gjerman njoftoi se oferta e tyre është pranuar nga Liverpooli dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama