Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaxi

Total: 133
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.336Z

Cruyff: Ajaxi mund të bëhet sërish i madh

Legjenda holandeze Johan Cruyff beson se Ajaxi mund ta rikthejë pozitën e vet si një nga klubet më të mëdha në Evropë. Pas fitores ndaj kampionit të vitit të kaluar, Twente, Ajaxi u shpall kampion i Holandës për herë të parë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:56.997Z

Ajaxi kërkon zëvendësim për Huntelaar

Drejtori sportiv i Ajaxit, Danny Blind, ka zbuluar se klubi është në kërkim të një sulmuesi, i cili sigurisht se do të ishte zëvendësim për Huntelaar. Interesimi më i madh për sulmuesin holandez të Ajaxit, Klaar Jan Huntelaar, vjen nga dy ekipet, Arsenali dhe Real Madridi.Për këtë a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.962Z

Ajaxi kampion i Holandes feston titullin e 33-te ne histori

Ajaxi i Amsterdamit shpallet zyrtarisht kampion i Holandes pasi e siguroi titullin e 33-te ne histori nje jave perpara perfundimit te sezonit me barazimin 1-1 ne fushen e Heracles Harketareve i mjaftonte vetem nje pike per te festuar per te katertin vit radhazi nen drejtimin e Frank DeBoer i cili po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.429Z

Ajaxi, pas Ajdareviçit

Pas PSV Eindhovenit, Astrit Ajdareviçi është bërë objektiv i skuadrës tjetër holandeze Ajax. 22 vjeçari e pranon se dëshiron të luajë në një ligë më të fortë evropiane, por shton se, derisa nuk ka diçka konkrete, do ta respektojë kontratën me Norrkopingun.Astrit Ajdarevic është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.707Z

Nëse luani për para, largohuni nga Ajaxi

Legjenda Johan Cruyff ka dhënë përkrahjen e tij për politikën financiare të Ajaxit, duke thënë se cilido futbollist që është i interesuar për para duhet të largohet nga klubi. Kampioni i Holandës operon me buxhet të kufizuar dhe 65 vjeçari ka theksuar se ata kanë të drejtë të mba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.549Z

Barca e zbehtë kundër qipriotëve. Ajaxi ndal PSG-në

Një skuadër e ‘zbehtë’ është treguar Barcelona përballë klubit qipriot APOEL Nicosia, duke shënuar vetëm një gol ndaj këtyre të fundit. Goli i vetëm në ndeshje u realizua në pjesën e parë nga Gerard Piqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.844Z

Ajaxi nuk i frikësohet Barcelonës

Niklas Moisander ka insistuar se Ajaxi do të luajë lojën e vet kundër Barcelonës në kuadër ndeshjes në fazën grupore të Champions Leagues. Kampionët e Holandës fillojnë aventurën e tyre evropiane kundër gjigantëve spanj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama