Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaxin

Total: 140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.165Z

Twente ndal Ajaxin, asist për PSV Eindhoven

Barazim spektakolar mes Twentes dhe Ajaxit të Amsterdamit në javën e 15-të të Eredivisies. 3-3 përfundoi përballja e luajtur në De Grolsch Veste, ku harkëtarët kaluan në avantazh të dyfishtë që në pjesën e parë, por pa mundur të merrnin maksimumin e pikëve, duke i dhënë mundësi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.218Z

Ronaldo i grumbulluar për Ajaxin, por Allegri ka edhe planin B

Juventusit i duhet vetëm 1 pikë për tu shpallur matematikisht kampion i Italisë, çka i jep mundësi Zonjës së Vjetër që të përqendrohet totalisht te Liga e Kampioneve. Ditën e mërkurë, Juvja do të luajë ndeshjen e parë çerekfinale të Championsit ndaj Ajaxit dhe trajneri Allegri do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.308Z

De Boer refuzon Liverpoolin

Trajneri i Ajaxit, Frank de Boer ka insistuar se nuk ka ndërmend të largohet nga klubi edhe nëse kërkohet nga Liverpooli të marrë drejtimin e skuadrës nga Anfield Road. De Boer spekulohet të jetë një prej kandidatëve për bankinën e gjigantit anglez. Por, ai ka theksuar se do të mbetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.853Z

Milan në bisedime për Van der Wiel

Nga Express më 14 shkurt 2011 në ora 18:05 Milan ka hapur bisedimet me Ajaxin për mbrojtësin e djathtë Gregory van der Wiel, kanë njoftuar mediet italiane të hënën. Reprezentuesi holandez është edhe objektiv i Chelseas para afatit kalimtar të verës. Mirëpo, Rossonerët tashmë kan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Emanuelson në Milan

Nga Express më 22 janar 2011 në ora 18:56 Milan ka arritur marrëveshje me Ajaxin për transferimin e mbrojtësit të majtë Urby Emanuelson, kanë bërë të ditur mediet italiane të shtunën. Rossonerët ishin në kërkim të një futbollisti për krahun e majtë gjatë këtij afati kalimt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.996Z

Grupi i kampionëve i konfirmohet Dortmundit

Borussia Dortmund ka provuar se me plot meritë ka fituar grupin D pasi që ka mundur në shtëpi kampionin e Anglisë, Manchester City, i cili ekip nuk mund të garoj as në Europa Ligë. Pjesa e parë përfundoj pa gola kurse në pjesën e dytë Dortmund shënoi për rezultat 1-0 në minutën e 57

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.442Z

Gudjohnsen e do Ajaxin

Nga Express më 26 janar 2011 në ora 18:24 Sulmuesi islandez, Eidur Gudjohnsen, ëndërron një transferim në Ajax. Ish-futbollisti i Chelseas e Barcelonës, nuk dëshiron të qëndrojë më në klubin aktual, Stoke City. “Mund të nënshkruaj kontrata të pasura në Shtetet e Bashkuara

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama