Rezultate te kerkimit per termin: +Ajaxin

Total: 140
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.973Z

Emanuelson në Milan

Nga Express më 22 janar 2011 në ora 18:56 Milan ka arritur marrëveshje me Ajaxin për transferimin e mbrojtësit të majtë Urby Emanuelson, kanë bërë të ditur mediet italiane të shtunën. Rossonerët ishin në kërkim të një futbollisti për krahun e majtë gjatë këtij afati kalimt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:06.996Z

Grupi i kampionëve i konfirmohet Dortmundit

Borussia Dortmund ka provuar se me plot meritë ka fituar grupin D pasi që ka mundur në shtëpi kampionin e Anglisë, Manchester City, i cili ekip nuk mund të garoj as në Europa Ligë. Pjesa e parë përfundoj pa gola kurse në pjesën e dytë Dortmund shënoi për rezultat 1-0 në minutën e 57

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.442Z

Gudjohnsen e do Ajaxin

Nga Express më 26 janar 2011 në ora 18:24 Sulmuesi islandez, Eidur Gudjohnsen, ëndërron një transferim në Ajax. Ish-futbollisti i Chelseas e Barcelonës, nuk dëshiron të qëndrojë më në klubin aktual, Stoke City. “Mund të nënshkruaj kontrata të pasura në Shtetet e Bashkuara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.264Z

Chelsea kërkon talentin e Ajaxit

Skuadra e Chelseas kanë nisur t’i bëjnë planet për sezonin e ri, duke kërkuar talentin e Ajaxit, Riechdly Bazoer. Bazoer, 19-vjeçar ka shkëlqyer për Ajaxin këtë sezon, duke marrë edhe telefonata nga shumë klube të Holandës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.491Z

Ky lojtar shumë më i mirë se Ibra dhe Suarez!

Ajaxi ka këtë edicion njërin nga sulmuesit më në formë në futbollin evropian. Arkadiusz Milik është futbollisti që po mahnitë të gjithë me aftësitë e tij. Sulmues 20 vjeçar polak ka shifra fantastike me Ajaxin në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.644Z

Senzacionale: 2 Korriku e mposht Ajaxin!

Një lajm senzacional na vije tani nga Turqia. Burimet e Indeksonline mësojnë se ndeshja e grupmoshave U12 e zhvilluar në Izmir të Turqisë e zhvilluar në mes të 2 Korrikut dhe Ajaxit i ka takuar skuadrës kosovare me rezultat 2-1. Djelmoshat tanë kan&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.114Z

Ajaxi nuk i ndahet PSV-së, fiton edhe Feyenoordi

Një fitore jo e thjeshtë për Ajaxin, në fushën e vështirë të Utrechtit. Skuadra nga Amsterdami arriti të triumfonte 1-3, duke u ngjitur kështu në kuotën e 46 pikëve në kampionat, 2 më pak se PSV e vendit të parë. Kasper Dolberg kaloi në avantazh miqtë në minutën e 14-të pas nj�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama