Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
Lëvizje të bujshme në Policinë e Shtetit, ikën drejtori i Vlorës, ja kush e zëvendëson
  • 2019-03-09

Lëvizje të bujshme në Policinë e Shtetit, ikën drejtori i Vlorës, ja kush e zëvendëson

Lëvizje të bujshme në Policinë e Shtetit. BalkanWeb raporton se është shkarkuar nga detyra drejtori i Policisë së Vlorës, Gentjan Shehaj. Në vend të tij emërohet Artion Duka, i cili ka qenë më herët drejtor i policisë Berat. Gentjan Shehaj drejtonte blutë e Vlorës që prej prillit

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!
  • 2019-03-05

Letrat e Geraldinës për Mustafa Krujën: Mbreti është optimist!

Mbreti Zog dhe Mustafa Kruja ish kryeministër i Shqipërisë, kanë vijuar komunikimin e tyre mbi çështjen shqiptare dhe gjatë mërgimit. Ekziston një korrespodence e gjatë letrash, që janë nënshkruar nga Mbretëresha Geraldinë, që tregojnë ruajtjen e raporteve dhe në mërgim. Më posht

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..
  • 2019-02-25

Vizita në Danimarkë e Suedi e Kadaresë, ku kërkohej të botohej Gjenerali..

Në vitin 1971 shkrimtari Ismail Kadare bashkë me një delegacion kulturaltë kryesuar nga Mistro Treska, udhëtuan drejt Danimarkës dhe Suedisë, ku ndër të tjera, është kërkuar dhe mundësia e botimit të romanit Gjenerali i ushtrisë së vdekur. Sipas dosjes 447, gjendur në Arkivin Qendro

Ndahet nga jeta publicisti, babai i Ajola Xoxës
  • 2019-02-24

Ndahet nga jeta publicisti, babai i Ajola Xoxës

Arben Xoxa lindi në Tiranë më 1 maj 1952, djali i Dhurata dhe Jakov Xoxa. Studioi gjuhë-letërsi dhe u specializua si kritik arti, gjithmonë me rezultate të shkëlqyera. Më pas punoi për shumë vite si pedagog në Universitetin e Tiranës, drejtues në Ministrinë e Arsimit, Akademinë e Shk

Ishministri, akuza Ramës: Njoha arrogancën dhe perversitetin e sektit politik pink
  • 2019-02-22

Ishministri, akuza Ramës: Njoha arrogancën dhe perversitetin e sektit politik pink

Ish-ministri teknik Dritan Demiraj, i është përgjigjur reagimit publik të kryeministrit Edi Rama, ku ky i fundit për situatën politike në vend, Dje Rama tha se djegia e mandateve të opozitës është një akt i padëgjuar si dhe se zgjedhjet do të bëhen më 2021, në një shënim në rrjet

No Pic available
  • 2019-02-13

Shuhet akademiku Idriz Ajeti

Idriz Ajeti, akademiku i njohur është shuar në moshën 102-vjeçare. Albanalogu, gjuhëtari e intelektuali, pedagogu dhe veprimtari i palodhshëm në zhvillimet tona shoqërore, anëtar i Akademisë së Shkencave dhe të Arteve të Kosovës dhe kryetar i saj në dy mandate, anëtar nderi i Akade

30 spiunët e ish-Sigurimit në krye të shtetit, zbulohen emrat
  • 2019-02-12

30 spiunët e ish-Sigurimit në krye të shtetit, zbulohen emrat

Në përgjigjen kthyer Top Channel, Autoriteti i Dosjeve thotë se me zgjedhjen në organet e larta të drejtësisë janë verifikuar 294 kandidatë, nga të cilët 5 individë kanë rezultuar të figurojnë me dosje.  Janë verifikuar kandidatët për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama