Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
No Pic available
  • 2018-04-09

Rikthimi i Ornela Vorpsit

Ornela Vorpsi një personazh i njohur i kulturës shqiptare jashtë kufijve do të vijë për herë të parë me një ekspozitë personale në Tiranë. Më 11 prill artistja do të ekspozojë në COD Qendrën për Hapje dhe Dialog, ekspozitën e titulluar Providence. E njohur për stilin e saj ndry

Pallati te Presidenca në zonë të mbrojtur, edhe banorët kundër
  • 2018-03-30

Pallati te Presidenca në zonë të mbrojtur, edhe banorët kundër

Skandali i lejes për ngritjen e një pallati ngjitur me Presidencën thellohet më tej. Përveç cenimit të sigurisë kombëtare, toka ku do ndërtohet pallati ka probleme të rënda pronësie dhe gëzon status të veçantë ligjor, që ndalon ndërtimin. Top Channel ka mësuar se prona tek parkin

Një monument për Françesk Radin tek Liqeni
  • 2018-03-29

Një monument për Françesk Radin tek Liqeni

Një vit lamtumire Franko!. Miq dhe pasionantë të muzikës së Françesk Radit do të bëhen bashkë në 1 vjetorin e ndarjes së tij nga jeta, për ta kujtuar në vendin që ai deshi më shumë në këtë qytet, amfiteatrin tek Liqeni Artificial. Më 3 prill ora 9 e mëngjesit pranë amfiteatrit

Lucas injoron Francën për Spanjën
  • 2018-03-10

Lucas injoron Francën për Spanjën

Lucas Hernandez injoron Francën për të luajtur me Spanjën. Mbrojtësi i Atletico Madrid i cili ka përfaqësuar Francën në të gjitha kombëtaret e moshave me mbi 30 paraqitje ka refuzuar ftesën e fundit nga Didier Deschamps për dy miqësoret e gjelave ndaj Kolumbisë dhe Rusisë. 22-vjeça

Andrew Visnevski, në mbështetje të teatrit shqip
  • 2018-03-07

Andrew Visnevski, në mbështetje të teatrit shqip

Andrew Visnevski një personalitet botëror i teatrit i bashkohet qëndrimeve pro kandidaturës së aktorit Laert Vasili për drejtor të Teatrit Kombëtar. Në një mesazh drejtuar autoriteteve shqiptare, Visnevski shkruan se Reputacioni i tij si një artist i mirë i teatrit parapritur takimin ton

Dëshira e Taulant Xhakës: Ëndërroj të luaj sërish përkrah Granitit 
  • 2018-03-06

Dëshira e Taulant Xhakës: Ëndërroj të luaj sërish përkrah Granitit 

Të rritur së bashku në ekipet e moshave të Concordia-s dhe më pas në Akademinë e Baselit, skuadër me të cilën kanë luajtur përkrah njëri-tjetrit edhe si profesionistë nga viti 2010 deri më 2012. Më pas, rrugët e Taulant dhe Granit Xhakës u ndanë. Madje, disa herë dy vëllezërit

Lana majanin, një artiste nga Sarajeva në Tulla
  • 2018-03-01

Lana majanin, një artiste nga Sarajeva në Tulla

Lana majanin artiste e re nga Sarajeva vjen me ekspozitën e saj personale në Tulla Center, më 3 mars. Treguesi gjeografik quhet ekspozita e cila kërkon që përmes artit ti jepi përgjigje pyetjeve që kanë të bëjnë me aktualitetin politik. Puna artistike me angazhim shoqëror e majanin, shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama