Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
Michael Douglas humb një njeri të shtrenjtë në jetën e tij
  • 2015-07-05

Michael Douglas humb një njeri të shtrenjtë në jetën e tij

Transmetuar më 05.07.2015 - 12:23 Pas sëmundjes, krizës martesore dhe problemeve shëndetësore të së shoqes Catherine Zeta Jones, aktori Michael Douglas pëson një humbje të madhe. Nëna e tij, aktorja Diana Douglas Websate

Shënohet 100-vjetori i lindjes së piktores Sofia Papadhimitri
  • 2015-07-03

Shënohet 100-vjetori i lindjes së piktores Sofia Papadhimitri

Në Galerinë Kombëtare të Arteve do të hapet ekspozita personale e Sofia Papadhimitri. Ekspozita e kuruar nga Ylli Drishti, vjen në këtë galeri në bashkëpunim me familjen Papadhimitri, me rastin e 100-vjetorit të lindjes së piktores. Në këtë ekspozitë që do të hapet më 6 korrik n

100-vjetori, Sofia Zengo, një jetë e pikturuar
  • 2015-07-02

100-vjetori, Sofia Zengo, një jetë e pikturuar

"Gruaja me shall", "Autoportreti", "Peshkatari", "Plaku me mjekër", janë disa nga portretet që të çojnë pas në kohë. Me shije të buta dhe ndjeshmëri të lartë në telajo, Sofia nuk ka zgjedhur të portretizojë heronj, edhe pse epoka i kërkonte me ngulm. Për të, heronj ishin natyra dh

Edi Hila mban ligjëratë në Galerinë Kombëtare të Kosovës
  • 2015-07-01

Edi Hila mban ligjëratë në Galerinë Kombëtare të Kosovës

Në Galerinë Kombëtare të Kosovës sot me fillim nga ora 19:00 do të ligjërojë artisti i njohur nga Shqipëria, Edi Hila. Zakonisht, Hila përdor motive të jetës së përditshme, p.sh imazhe televizive, të cilat i transformon në një nivel metafizik në pëlhurë. Ai ka ekspozuar në nive

Joel Blido, talenti 16-vjeçar koncert në TKOB
  • 2015-06-30

Joel Blido, talenti 16-vjeçar koncert në TKOB

Blido nisi të luajë në violonçel qysh në moshën 5-vjeçare. Kur mbushi 10 vjeç, u pranua në Akademinë e Muzikës( Hochschule) në Würzburg, në klasën e profesorit të njohur zviceran, Orfeo Mandozzi. Sukseset e muzikantit të ri janë të shumta... Joel Blido është violonçelisti shqi

Mbahet miniolimpiada për persona me aftësi të kufizuara
  • 2015-06-27

Mbahet miniolimpiada për persona me aftësi të kufizuara

Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP), sot do të mbahet miniolimpiada për persona me aftësi të kufizuara,ku do të marrin pjesë më shumë se 400 të rinj. Hapja e miniopimpiadës do të bëhet në ora 11:00. AdP

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama