Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
Shkollëpak, sapun, pisanjos, Vasili i përvishet Ramës!
  • 2019-02-10

Shkollëpak, sapun, pisanjos, Vasili i përvishet Ramës!

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili, ka ashpërsuar tonet ndaj kreut të qeverisë, Edi Rama, të cilin e quan në çdo status si shkollëpakun. Përmes nje statusi në rrjetet sociale, Vasili sulmon dhe njerëzit që Rama mban afër, duke i quajtur ata si injorantë të përzgjedhur. Sipa

Modigliani dhe historia me emigranten italiane
  • 2019-02-10

Modigliani dhe historia me emigranten italiane

Paris, sheshi «Denfert Rochereau». «Luani» madhështor i Belfort-it, atëherë nuk ishte vendosur këtu. Ishte një shesh me pemë, që toka poshtë fshihte varrezat e të varfërve të hedhur aty në shekujt XVI-XVII, stola dhe rrugët që shkonin nga shumë drejtime, por njëra prej tyre merrt

Nëna e ashpër e burrave të rreptë
  • 2019-02-04

Nëna e ashpër e burrave të rreptë

Ky është një pllakat i mesit të viteve 70′ nga mjeshtri Pandi Mele. Autori ka marrë frymëzimin nga Poema “Shtegtimet e Childe Harold” të Bajronit të publikuar në 1812 ( dy Kantot e para, ku në 160 vargje flitet për Shqipërinë). Në pllakat mbizotërojnë ngjyrat kuq e

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë
  • 2019-02-04

Femra bën bashkë artistët e njohur shqiptarë

Nga Ibrahim Kodra tek Lasgush Poradeci Leterno femminino quhet ekspozita e cila bën bashkë emra të njohur të artit shqiptar, në hapësirën e Rezidencës Italiane për të vijuar deri më 30 prill. Nën kurimin e Artan Shananit, në këtë ekspozitë do të shihen vepra nga Arben Bajo, Llambi B

Policia kërkon studentë, ja rregullat për të aplikuar
  • 2019-01-31

Policia kërkon studentë, ja rregullat për të aplikuar

Studentët që kanë përfunduar studimet me rezultate të larta mund të aplikojnë për tu bërë pjesë e Policisë së Shtetit. Aplikimi mund të bëhet duke filluar nga nesër dhe policia ka bërë publike edhe rregullat që duhet të ndiqen. Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu duke a

Autobusi i Kombinatit me fotografitë e Robert Pichler (Foto)
  • 2019-01-22

Autobusi i Kombinatit me fotografitë e Robert Pichler (Foto)

Imazhe të Shqipërisë së viteve 90-të, ku kaosi i ndryshimit lexohet në fytyrat  njerëzve të fotografuar, po lëvizin të stampuara në autobusët e linjës së Kombinatit, në kryeqytet. Një zgjedhje kjo për të treguar historinë e një kohe që është pjesë e secilit prej nesh. Kjo, p

Rama po kërcënon pedagogët, e paimagjinueshme për
  • 2019-01-21

Rama po kërcënon pedagogët, e paimagjinueshme për

Deputetja demokrate Valentina Duka, nëpërmjet një postimi në Facebook ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se po kërcënon pedagogët. Sipas Dukës, Rama dhe kabineti i tij qeveritar duhet të braktisin menjëherë demagogjinë e mashtrimet dhe te plotësojnë sa më parë kërkesat e studentëve

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama