Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
Befason Barcelona, merr Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo
  • 2019-01-21

Befason Barcelona, merr Kevin-Prince Boateng nga Sassuolo

Kevin-Prince Boateng te Barcelona! Një lajm që ka kapur në befasi opinionin sportiv, por që pritet të zyrtarizohet shumë shpejt. Klubi katalan është vënë prej kohësh në kërkim të një numri 9, si alternativë e Luiz Suarezit, por largimi i Munir e bëri edhe më emergjente këtë lëvi

Mick Schumacher ndjek ëndrrën e të atit
  • 2019-01-20

Mick Schumacher ndjek ëndrrën e të atit

Një tjetër Schumacher hyn zyrtarisht në botën e Ferrarit. bëhet fjalë për Mick Schumacher, djalin e legjendës së Formula 1, Michael. Piloti gjerman 19-vjeçar, kampion Evrope në F3 dhe që këtë vit do të garojë në kampionatin e Formula 2, do të jetë në Akademinë e Kokëkuqes itali

Top Story/ Absurditeti, ligji që kontrollon doktoraturat do të votohet nga deputetët injorantë
  • 2019-01-17

Top Story/ Absurditeti, ligji që kontrollon doktoraturat do të votohet nga deputetët injorantë

Shqipëria nuk është i vemti vend që përballet me këtë fenomen. Në Gjermani, që është edhe shteti më i fuqishëm europian, kanë dhënë dorëheqjen 2 ministra pasi janë zbuluar me plagjiaturë në punimet e tyre shkencore. Në mars të vitit 2011 dha dorëheqjen ministri gjerman i Mbr

Policia e Shtetit hap dyert për studentët me mesatare mbi 8
  • 2019-01-12

Policia e Shtetit hap dyert për studentët me mesatare mbi 8

Më shumë se 100 studentë, që kanë mbaruar me rezultate të larta, do të kenë mundësi të bëhen pjesë e Policisë së Shtetit, në disa sektorë ku mungojnë specialistët. Me hyrjen në fuqi të ndryshimeve ligjore, pas pak ditësh në Akademinë e Sigurisë do të kenë mundësi të apli

Një nudo shqiptare e vitit 1938
  • 2019-01-08

Një nudo shqiptare e vitit 1938

Me duart e vendosur në kokë, dhe sytë e përhumbur diku, nudoja në tablonë e Sadik Kacelit mbart gjithë misterin e së bukurës. E realizuar në vitin 1938, kur artisti ishte vetëm 26 vjeç, kjo është një nga nudot më të bukura në historinë e nudos shqiptare. Vajza që pozon është sh

Enver Hyseni, një rrëfim mbi tragjiken Dome
  • 2019-01-07

Enver Hyseni, një rrëfim mbi tragjiken Dome

Monodrama me tekst e regji të Stefan Capalikut do të ngjitet më 12-13 janar në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli nën interpretimin e aktorit të Teatrit Migjeni të Shkodrës, Enver Hyseni. Shkrimi i kësaj vepre është produkt i një vëmendje të zgjuar gjatë bisedave të gj

Matis  ballë telajos gjer në ditën e fundit
  • 2018-12-27

Matis ballë telajos gjer në ditën e fundit

Edhe pse në moshë të thyer dhe shumë i sëmurë, dukej se plaku Matis (Henri Matisse) nuk donte të hiqte dorë nga piktura dhe peneli i tij. Atje në Nice, ku ishte vendosur prej vitesh dhe ku punonte së fundi në një dhomë hoteli, ai donte ta çonte deri në fund aventurën e tij pikturale,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama