Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
No Pic available
  • 2018-11-14

Zhvillohet ceremonia e rivarrimit, eshtrat e Midhat Frashërit prehen në atdhe

Sot u zhvillua në parkun e liqenit Artificial në Tiranë, ceremonia e rivarrimit të eshtrave të Midhat Frashërit. Në ceremoni morën pjesë figura të njohura, studiues, historianë, personalitete të artit, autoriteteve shtetërore dhe familjarëve. Arkëmorti i figurës më të keqkuptuar t

No Pic available
  • 2018-11-09

Rajmond Dunkan dhe historia e jashtëzakonshme shqiptare

Luan Rama Raymond Duncan (Rajmond Dunkan) bën pjesë në atë elite amerikane e cila u shfaq në Parisin e lirë e antipuritan që në fillimet e shekullit XX, ku veç poetit Oscar Wilde, filozofit Ezra Pound, autorit të Uliksit James Joice, që u botua së pari në Paris nga amerikania tjetër S

Si ra në gjurmët e hakerëve rusë kundërzbulimi holandez!
  • 2018-10-30

Si ra në gjurmët e hakerëve rusë kundërzbulimi holandez!

Më së largu pas zgjedhjeve presidenciale në SHBA në vitin 2016, hakerët rusë janë bërë një fenomen i njohur në botë. Mendohet se ata janë të aftë dhe nuk është lehtë të zbulohen. Rrallë ka ndodhur që të kapen në flagrancë. Por pikërisht këtë ka arritur në prill të këtij

Kadare e propozi për President. Ja kush është Ministri i ri i Brendshëm
  • 2018-10-27

Kadare e propozi për President. Ja kush është Ministri i ri i Brendshëm

Me një lëvizje surprizë, kryeministri Edi Rama ka njoftuar nëpërmjet Twiterit dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe emërimin e zëvendësuesit të tij, gjeneral Sandër Lleshi. Tepër befasuese është braktisja e misionit nga Xhafaj, por më shumë është emri i zgjedhur n

No Pic available
  • 2018-10-25

Nudot e bukura të Pashk Përvathit (FOTO)

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

Kadare: Shqipëria, i vetmi vend në Europë pa një Teatër!
  • 2018-10-25

Kadare: Shqipëria, i vetmi vend në Europë pa një Teatër!

Dramaturgjia përbën pjesën më të papërfillshme në letrat shqipe. Nga ana e saj, jeta teatrale nuk ka shkëlqyer kurrë në këtë zonë të Ballkanit. Shqipëria është i vetmi vend në Europë, që nuk ka ende një ngrehinë teatri, të denjë për këtë emër. Teatri Kombëtar i sotëm, i

No Pic available
  • 2018-10-24

Nudot e bukura të Pashk Përvathit

Vështrime nudosh të bien në sy në ekspozitën Ndryshe të piktorit Pashk Përvathi, hapur në Muzeun Historik Kombëtar. Sensualiteti dhe thellësia me të cilën autori e ka trajtuar figurën femërore I bëjnë ato tërheqëse për publikun. Pashk Përvathi ka lindur në Manati të Lezhës, m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama