Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Total: 1080
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:25.626Z

Mustafa mori pjesë në akademinë përkujtimore të Ibrahim Rugovës (Foto)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në akademinë përkujtimore me rastin e 10-vjetorit të vdekjes së Presidentit Historik të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova, të organizuar nën patronazhin e Presidentes Atifete Jahj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.703Z

Nga A.U.K. Ushtarak në Akademinë Mbretërore të Britanisë së Madhe

PRISHTINE : Mentor Ibrahimi, është një ish-nxënës i Universitetit Amerikan të Kosovës - AUK, klasës të 2011, shkruan faqja e internetit të Universitetit Amerikan të Kosovës. Ai u bashkua me akademinë e Trupave Mbrojtëse të Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.944Z

Zhvillohet ceremonia e diplomimit për vitin akademik 2012-2013 në Akademinë e FA

TIRANË- Në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes u zhvillua sot ceremonia e diplomimit të kursantëve që përfunduan Kursin e Lartë të Oficerit dhe Kursin e Komandës dhe Shtabit të Përgjithshëm për vitin akademik 2012-2013 n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.844Z

Ligji, Kuvendi shkrin Akademin

• Kuvendi vendos p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.448Z

Albanologjia nën Akademinë?Ky do të ishte regres jo reformë

TIRANE- U bë e disata herë që jehu i do zërave të zgjatuar (goje pas goje) mbërrin përmes këtij kumti të turbullt: "Të ripërfshihet Albanologjia nën Akademinë e Shkencave".Uroj fort që diçka e tillë t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.822Z

Etleva Nallbani, arkeologia shqiptare në Akademinë Franceze

TIRANE-Më 17 janar, duke shkuar në Akademinë Franceze të Mbishkrimeve dhe Letrave, duke hyrë në sallonet hijerënda të akademikëve, rrethuar me tablotë dhe portretet e Volterit, Monteskiesë, Rasinit, Bualosê dhe të shumë filozof&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Miratohet mes replikash ligji pr Akademin

Sikundr pritej Kuvendi miratoi dje ligjin pr shkrirjen e Akademis s Shkencave me 68 vota pro, 35 kundr dhe asnj abstenim. Opozita e kontestoi fuqimisht draftin dhe deputeti socialist, Ben Blushi ka deklaruar nga podiumi i Parlamentit, se kryeministri duhet t merret seriozisht me hallet e qytetarve d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama