Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
No Pic available
  • 2018-10-22

Shpallen fituesit e fazës së parë për Shkollën e Policisë (Lista)

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën e kandidatëve fitues për Patrullën e Përgjithshme të policisë. Të gjithë kandidatët që konkurruan në datën 15 dhe 16 Tetor në Pallatin e Kongreseve për të ndjekur studimet në Akademinë e Sigurisë, për pozicionin Patrullë e Përgjithshme

No Pic available
  • 2018-10-18

Rexhep Qosja nuk aprovon fjalorin e Mehmet Krajës: Kundër kombit!

“Fjalori Enciklopedik i Kosovës fjalor kundërkombëtar”, kështu shprehet shkrimtari Rexhep Qosja ndaj botimit më t fundit të Akademisë së Shkencave të Kosovës nën kujdesin e Mehmet Krajës. “Fjalori i ashtuquajtur Enciklopedik i Kosovës është përmbledhje dyvëllimës

Zonja e Vjetër vjen në Tiranë
  • 2018-10-09

Zonja e Vjetër vjen në Tiranë

Zonja e Vjetër ka mbërritur në Tiranë dhe hap akademinë e Juventusit. Është kjo një mundësi e re për të gjithë fëmijët shqiptarë të apasionuar pas futbollit që të ndjekin ëndrrën e tyre në sportin më popullor në botë. Në kryeqytetin shqiptar është bërë edhe prezantimi i

Në gjurmë të origjinës që krijuan monedhat e para shqiptare (Foto)
  • 2018-10-02

Në gjurmë të origjinës që krijuan monedhat e para shqiptare (Foto)

Bajram Peçi Historia e monedhave shqiptare, nga koha kur jeta e tyre në vitin 1926 merr rrugë, ka fatin të ketë themelues një nga emrat më të shquar të artit numizmatik. Edhe të duam ta harrojmë, smundemi, sepse emri i tij ndodhet i shkruar në faqe të monedhave e bankënotave: Giuseppe

Kriza e Barcelonës, Gerard Pique nuk flet me Messin!
  • 2018-10-02

Kriza e Barcelonës, Gerard Pique nuk flet me Messin!

Barcelona nuk është në momentin e saj më të mirë. Pas një nisjeje të mirë të kampionatit spanjoll, në tri ndeshjet e fundit katalanët kanë marrë vetëm dy pikë dhe për momentin gjenden në vendin e parë të kampionatit spanjoll së bashku me Realin e Madridit, në kuotën e 14 pikë

Dëshmia e nënkomisarit, policia: Nuk ishte në detyrë në 21 korrik
  • 2018-09-26

Dëshmia e nënkomisarit, policia: Nuk ishte në detyrë në 21 korrik

Pas denoncimit të oficerit të policisë Emiljano Nuhu se është kërcënuar me armë për të mbyllur dosjen e djalit të deputetit të PS-së, Rrahman Rrahja, i akuzuar për përdhunimin e Xhensila Malokut, vjen reagimi nga Policia e Shtetit. Kjo e fundit përmes një deklarate ka sqaruar akuzat

No Pic available
  • 2018-09-20

Aurel Plasari dhe Lucia Nadin, fituesit e veprës më të mirë shkencore për Skënderbeun

Skënderbeu, një histori politike shkruar nga Aurel Plasari dhe Shqipëria e rigjetur shkruar nga Lucia Nadin, janë shpallur si dy nga veprat më të mira të konkursit për veprën më të mirë shkencore kushtuar Skënderbeut, shpallur nga Akademia e Shkencave në 550 vjetorin e vdekjes së Gjer

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama