Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
No Pic available
  • 2018-09-19

Eljton Valle ekspozon në Milano

Subjektiviteti I ri-krijimit quhet ekspozita personale e artistit Eljton Valle e cila do të hapet më 20 shtator në Nuova Galleria Morone në Milano. Nën kurimin e Klod Dedja kjo ekspozitë sjell një cikël të punimeve autentike në skulpturë dhe pikturë mixmedia. Në artin bashkëkohor, art

No Pic available
  • 2018-09-14

Nis Edicioni i 13-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut

Edicioni I 13-të I Festivalit Ndërkombëtar të Filmit për të Drejtat e Njeriut hap siparin të hënën më 17 shtator, për të vijuar përgjatë 5 ditëve të fokusuara tek kinemaja e angazhuar. Në ambientet e Shkollës së Filmit Marubi, personazhe të ndryshëm nga bota e kinemasë do të

No Pic available
  • 2018-09-14

Shkenca shqiptare i bashkohet kërkimeve avangarde mbi prejardhjen e matematikës

Kërkimeve historike të shumë shkencëtareve mbi prejardhjen e matematikës u bashkohet dhe studimi i profesor Fejzi Kolanecit, i cili renditet në anën e shkencëtarëve që gjejnë një lidhje mes universit dhe matematikës. Ky studim ka ardhur në librin Misteret e matematikës nga botimet UE

Si e humbi Chelsea talentin Mbappe kur ishte 13 vjeç
  • 2018-09-13

Si e humbi Chelsea talentin Mbappe kur ishte 13 vjeç

Daniel Boga, ish-scout i Chelsea-t, ka zbuluar një prapaskenë të 6 viteve më parë me talentin francez, Kylian Mbappe, tashmë në sezonin e tij të dytë te PSG. Kur ishte vetëm 13-vjeç, ai udhëtoi drejt Londrës me mamanë e tij, për të zhvilluar një provë në akademinë e Chelsea-t. Sp

Kush shqetësohet për artin?
  • 2018-08-20

Kush shqetësohet për artin?

Kush shqetësohet për artin? Kësaj pyetje do ti japin përgjigje gjatë qëndrimit në Art House, artistë të rinj të artit bashkëkohor. Artistët Lori Lako, Edson Luli, Marina Sula, Haveit, Dardan Zhegrova, Ergys Vela, Pleurad Xhafa do të orvaten në temat e artit bashkëkohor sot. Krahas tyr

No Pic available
  • 2018-08-11

Milan Kundera: Komunizmi më mësoi ndjenjën e humorit

Philip Roth në një bashkëbisedim me Milan Kunderën mbi fatet e Europës, fundin e botës, vdekjen, librat dhe erosin 30 Nëntor, 1980 Nga Filip Roth Kjo intervistë është përmbledhje e dy bisedave që kam bërë me Milan Kunderën pas leximit të një dorëshkrimi të përkthyer të librit t

Jalë, Rama: Këshillat bashkiakë do kenë barazi gjinore
  • 2018-08-01

Jalë, Rama: Këshillat bashkiakë do kenë barazi gjinore

Kryeministri Edi Rama ishte në Jalë, në akademinë verore të FRESSH. Në fjalën e mbajtur, Rama theksoi se të rinjve do tu jepet mundësi në Këshillat Bashkiak. Mirëpo, kryeministri shtoi se kjo do të bëhet në mënyrë të barabartë, duke respektuar barazinë gjinore. Nuk bëhet me kuo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama