Rezultate te kerkimit per termin: +Akademin

Meta: total 1000 / total_found 5540 / time 0.003 / keyword[0] akademin / docs[0] 5540 / hits[0] 7684 /
No Pic available
  • 2018-07-16

Helidon Gjergji, ekspozitë në Muzeun Kombëtar të Malit të Zi

Shkodra Lake (Liqeni i Shkodrës) quhet ekspozita personale e artistit Helidon Gjergji e cila do hapet më 18 korrik në Muzeun Kombëtar të Artit në Malin e Zi nën kurimin e Ana Ivanovic. Pas ekspozitës (H)am(m)am, një vit më parë në Galerinë Kombëtare të Arteve në Shkup, Gjergji rikthe

No Pic available
  • 2018-06-27

Vijojnë debatet mes artistëve: Kastriot Çipi letër të hapur Laert Vasilit

I nderuar koleg! Të ndoqa sot në dëgjesën e dytë me artistë, të thirrur nga kryetari i Bashkisë Tiranë. Nuk e di a e kuptove ti, por ishe aq ekstremist, sa edhe kolegë që po i quajmë josindikalistë, të kundërshtuan. E mban mend çfarë the? I sugjerove kryetarit të Bashkisë, që po

No Pic available
  • 2018-06-20

Robert Pichler ekspozitë në shtëpinë e Kadaresë

Një arkivol që kalon përroin! Është bosh apo me trup të vdekuri brenda? Duhet të jetë bosh, pasi hapi i burrit që mban arkivolin, ndihet i lehtë dhe kaq preçiz i ngulur mbi shkëmb, sikur të ishte një flutur e ndalur për të thithur furnizim mbi gojën e një luleje. Arkivoli duhet të

No Pic available
  • 2018-06-18

Ditari i partizanit për të dashurën

Me vështrimin e përhumbur diku djaloshi ndoshta mendon të dashurën. Në duar mban ditarin ku shënon ditët pa të. Kjo pikturë e realizuar në vitin 1984 na rikthen në kohët partizane. Është piktori Pandi Mele I cili përpiqet të rindërtojë imazhe të mbetura diku në histori. Pikturat

No Pic available
  • 2018-06-01

Nga shtatori të gjithë gjimnazet do kenë oficerë policie

Duke nisur nga shtatori i këtij viti, në shkollat e mesme në vend do të ketë oficerë të sigurisë. Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla nënshkruan marrëveshjen në gjimnazin ”Petro Nini Luarasi”, një prej shkollave t

No Pic available
  • 2018-05-30

Ylli Demneri: Teatri Kombëtar nuk duhet shembur, por rindërtuar

Më kujtohet kur letrat mbylleshin me :Përshëndetje revolucionare apo Të rrojë partia. Ky është vetëm një nga pasazhet që Ylli Demneri sjell për të rindërtuar rrugëtimin e kujtesës tek Më kujtohet 2, i cili sapo ka dalë në treg nga Odeon. Shkrimtari që tashmë ndan jetën në Franc

Iniesta prezantohet në Japoni: Një sfidë e re në karrierën time
  • 2018-05-25

Iniesta prezantohet në Japoni: Një sfidë e re në karrierën time

Andres Iniesta nënshkroi kontratën e tij të re si lojtar i Vissel Kobe, këtë mëngjes, gjatë ceremonisë së tij të prezantimit, të mbajtur në Tokio, para një pritshmërie të madhe. Është shumë e rëndësishme për mua kjo sfidë e re në karrierë. Shpresoj shumë në këtë projekt.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama