Rezultate te kerkimit per termin: +Akti

Meta: total 1000 / total_found 12862 / time 0.006 / keyword[0] akti / docs[0] 12862 / hits[0] 17467 /
Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate
  • 2018-11-10

Tango në finalen e Libertadores, sot akti i parë i Boca Juniors-River Plate

Kupa “Libertadores”, apo ndryshe Champions-i i Amerikës së Jugut, vjen këtë herë me finalen e zjarrtë, derbin e kryeqytetit argjentinas, Boca Junior-River Plate. Ky kompeticion po tërheq gjithnjë e më shumë audiencë në mbarë globin dhe fakti që në finale luajnë pikërisht

Berisha: Racistët e tërbuar përdhosin territorin shqiptar!
  • 2018-11-09

Berisha: Racistët e tërbuar përdhosin territorin shqiptar!

Ish-Kryeministri, Sali Berisha ka dënuar thirrjet anti-shqiptare që u bënë sot nga ekstremistë grekë në fshatin Bularat gjatë funeralit të minoritarit Kostandino Kaçifas. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha thotë territori i Republikës së Shqipërisë është përdhosur nga rac

Bularati, Idrizi: Shteti ra, të mblidhet urgjentisht Këshilli i Sigurisë
  • 2018-11-09

Bularati, Idrizi: Shteti ra, të mblidhet urgjentisht Këshilli i Sigurisë

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar pas thirrjeve nacionaliste dhe antishqiptare dje në Bularat të Gjirokastrës gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandino Kacifas. Nëpërmjet një deklarate për mediat, Idrizi tha se dje u gjendëm përballë shfaqjes së turpshme për shtetin shqiptar

No Pic available
  • 2018-11-08

Rikthehet Zhizel në kujtim të mjeshtrit Agron Aliaj

Zhizel një nga baletet më të bukura të historisë së operas do të rikthehet për publikun si një homazh në kujtim të mjeshtrit të madh Agron Aliaj . Baleti Zhizel u vendos për herë të pare në skenën shqiptare, në dhjetor të vitit 1988 nga koreografi, Aliaj.  Rikthehet në vitin 201

Parulla raciste, Partizani: Vendimi i FSHF-së, një maskaradë!
  • 2018-11-01

Parulla raciste, Partizani: Vendimi i FSHF-së, një maskaradë!

Klubi i Partizanit ka reaguar ashpër pasi u njoh me vendimin e Komisionit të Disiplinës, që e dënon 2 ndeshje pa tifozë edhe për shfaqjen e banderolës raciste në Selman Stërmasi, në ndeshjen me Skënderbeun. Partizani e konsideron maskaradë masën e marrë nga FSHF, të cilën e bën pë

FSHF dënon parullën raciste në Partizani-Skënderbeu
  • 2018-10-31

FSHF dënon parullën raciste në Partizani-Skënderbeu

Parulla e shfaqur nga tifozëria në sfidën Partizani-Skënderbeu, që lidhej me rastin e një shtetasit shqiptar, pjesë e minoritetit grek në Bularat, i ekzekutuar nga forcat RENEA, ka ngjallur reagimin edhe të Federatës Shqiptare të Futbollit. Kjo e fundit ka dalë me një deklaratë zyrtare

Ngjarja në Bularat, Berisha: Po përdoret politikisht; Rama: Reagim pisllëk!
  • 2018-10-29

Ngjarja në Bularat, Berisha: Po përdoret politikisht; Rama: Reagim pisllëk!

Ngjarja e Bularatit, ku mbeti i vdekur gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA, minoritari Kostandinos Kaçifa, i cili më parë kishte sulmuar policinë lokale, ka trazuar ujërat edhe në politikë, teksa nuk ka munguar retorika agresive nga të dy krahët e diplomacisë, asaj greke dhe sh