Rezultate te kerkimit per termin: +Aktualisht

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.835Z

Charles prish traditën: Si mbret, nuk do të jetoj në Buckingam Palace

Princi Charles, ka njoftuar vendimin e tij për të hequr dorë, pasi të ketë zbritur nga froni dhe të jetë bërë mbret, nga rezidenca historike në Buckingam Palace. Djali i parë i mbretëreshës Elisabeth II, ka ndër mend të thyejë traditën dhe të vazhdojë të jetojë në Clarence Hous

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.041Z

OSHEE u pret energjinë 3 mijë bizneseve debitore

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike i ka ndërprerë energjinë elektrike 3 mijë bizneve që ushtrojnë aktivitetin në bregdet dhe janë debitorë .OSHEE paraljamëron se nuk do të ketë asnjë tolerim. Tirane- OSHEE ka ndërmarrë ndërprerjen e energjisë elektrike për rreth 3 m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.959Z

Rritet numri i të shtuarve me koronavirus në dy spitalet Covid/ Ministria e Shëndetësisë jep detaje: Situata serioze. 19 pacientë në terapi intensive, 3 të intubuar

Vendi vijon të shënojë një numër të lartë rastesh ditore të personave të infektuar me koronavirus, ndërsa është rritur po ashtu edhe numri i pacientëve të shtruar në dy spitalet Covid. Ministria e Shëndetësisë thotë se situata është serioze, ndërsa bën me dije se gjatë javës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.865Z

Rrezikuan mbytjen në Divjakë, shpëtohen tre të mitur. Policia jep detajet për ngjarjen

Tre të mitur janë shpëtuar nga mbytja në Divjakë.  Policia bën të ditur se të miturit janë të moshave 12, 13 dhe 17 vjeç dhe ishin banues në fshatin Tërbuf, Divjakë. Shtetasit e mitur aktualisht ndodhet në spitalin e Lushnjes jashtë rrezikut për jetën nën mbikqyrjen e mjekëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.084Z

Çelsi kërkon shërbimet e Goran Pandevit

Londër (Start)- Sulmuesi maqedonas i Lacios, Goran Pandev, është vënë në shenjestrën e anglezëve të Çelsit, sipas të përditshmeve britanike. “Daily Mirror” publikoi sot intersimin e Abramoviçit për sulmuesin më të mirë të përfaqësueses maqedonase. Në shenjestrën e tij ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.243Z

Elbasan, 4 persona rrahin tre policë

Tre punonjës së policisë së Elbasanit janë rrahur mëngjesin e sotëm nga 4 persona. 4 personat goditën policët në një postbllok. Aktualisht policët ndodhen për mjekim në spitalin kirurgjik të Elbasanit. Ndërkohë që në kërkim janë shpallur Sajmir Sula, Ismail Korra, Gazmir dhe A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.108Z

5 vaksina ne nje injeksion

Te lindurit nga 1 janari e me pas do te bejne 5 vaksina me nje injeksion, ku eshte shtuar edhe nje vaksine qe nuk ekzistonte me pare ne Shqiperi. Aktualisht ajo financohet nga Organizata Boterore e Shendetesise dhe qeveria shqiptare.Ndersa pas 5 vitesh do te mbulohet vetem nga fondet e buxhetit shte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama