Rezultate te kerkimit per termin: +Alban +Begolli

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] alban / docs[0] 7325 / hits[0] 11207 / keyword[1] begolli / docs[1] 371 / hits[1] 556 /
No Pic available
  • 2015-11-15

Mbresa nga Ditët e Komedisë Shqiptare në Preshevë

Nga Miho Gjini Thuajse është harruar komedia, si gjinia me e hershme dhe më e dashur e publikut, kur në skenat shqiptare janë mbyllur (pa asnjë shpjegim publik!), 15 estrada a teatro të varietesë dhe teatri i vetëm i komedisë që kishte kryeqyteti ynë! Realisht, bëhet fjale për një reg

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina
  • 2015-08-21

Zyrtare: Mushica largohet nga Prishtina

Skuadra më e madhe e futbollit në Kosovë, Fc Prishtina, ka zbuluar listën e lojtarëve për sezonin e ri që nisë nesër. Skuadra nga kryeqyteti në xhiron e parë, do të jetë nikoqir i kampionëve të Feronikelit. Ajo që vë

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit
  • 2015-07-27

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes
  • 2015-04-15

Ja 1667 emrat qe kane gati legalizimet ne zonen e Kenetes

ALUIZNI ka bere te ditur sot se "Qytetareve te paraqitur ne liste u kerkohet te vijne prane zyrave te ALUZINI - t Durres per te terhequr faturat e parceles ndertimore te pregatitura nga ana jone dhe te kryejne pagesen e saj, ne menyre qe te vijoje procedura per pajisje me leje legalizimi dhe dergim

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)
  • 2015-04-08

Këta janë 1296 ushtarët e Daut Haradinajt (emrat)

Zona e Dukagjinit ka pasur shumë vështirësi në publikimin e listave të veteranëve, pasi që ishte Daut Haradinaj, komandant i brigadës 131 “Jusuf Gërvalla” që kërkonte përfshirjen e të gjithë luftëtarëve t&eum

Cilët ishin 200 shqiptarët, pushtetarët më të lartë të Turqisë
  • 2014-09-14

Cilët ishin 200 shqiptarët, pushtetarët më të lartë të Turqisë

Speciale/Personalitete të shquara shqiptare të përmendura në historinë e Perandorisë Osmane Kombin shqiptar rrjedhat e historisë e lidhën gjatë me Perandorinë Osmane. Janë evidentuar shumë burra shteti dhe figura të shquara me origjin&

Prishtina më e mirë në fitoren e Sivassporit
  • 2014-09-06

Prishtina më e mirë në fitoren e Sivassporit

Ka përfunduar miqësorja ndërmjet Prishtinës dhe Sivassporit. 0 me 2 për skuadrën turke ishte epilogu përfundimtar i këtij takimi. Përkundër përvojës të madhe që zotërojnë mysafirët, të përzgjedhurit e Bylb