Rezultate te kerkimit per termin: +Alban +Begolli

Meta: total 29 / total_found 29 / time 0.000 / keyword[0] alban / docs[0] 7325 / hits[0] 11207 / keyword[1] begolli / docs[1] 371 / hits[1] 556 /
Astrit Fazliu golashënuesi më i mirë pas 22 javëve
  • 2014-04-02

Astrit Fazliu golashënuesi më i mirë pas 22 javëve

Pas 22 javëve të zhvilluara në Raiffeisen Superligen e Kosovës , Astrit Fazliu i transferuar tek Shkendija'89 nga Ferizaji mbetet golashënuesi më i mirë. Renditja e golashënuesve 2013/14 1. Astrit Fazliu 9 – KF Ferizaj 2. Kastriot Rexha 8 - KF Trep&cc

Ulqin : Prishtina - Feronikeli 0:1
  • 2014-02-15

Ulqin : Prishtina - Feronikeli 0:1

Golin e vetëm ka shënuar ish-futbollisti i Fushë Kosovës, Triumf Shabani Sot më 15 Shkurt , Prishtina ka zhvilluar edhe takimin e tretë përgatitor, ndërsa të parën në fazën përgatitore në Ulqin. Ndeshja ndërmjet Prishtin&eu

Skuadra e Prishtinës , nesër udhëton për Ulqin
  • 2014-02-11

Skuadra e Prishtinës , nesër udhëton për Ulqin

Skuadra e Prishtinës pritet , nesër në mëngjes (08:30) të udhëton në Ulqin Ndërsa, sulmuesi Berat Hyseni është liruar dhe do të jetë futbollist i Ferizajt Prishtinë, 11 shkurt – Pas më shumë se një muaji të

No Pic available
  • 2013-11-10

Ekonomiku, shpallen 938 fituesit e masterit

TIRANE-Shpallen 938 fituesit e studimeve master, në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës. Ditën e djeshme, ky fakultet ka shpallur 635 fituesit e studimeve të ciklit të dytë, master shkencor dhe master profesional, me kohë të plotë,

AAK-ja prezanton listën për Prishtinën
  • 2013-09-04

AAK-ja prezanton listën për Prishtinën

Sot, Aleanca për Prishtinën në një manifestim promovues në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë, ka prezantuar listën fituese për garën e 3 nëntorit e përbërë nga 56 kandidatë për këshilltar në komun&e

Sfidon veten me Ionesco’n
  • 2012-06-15

Sfidon veten me Ionesco’n

Antidrama e njohur e autorit Eugene Ionesco, "Këngëtarja Tullace", konsiderohet ndër kryeveprat e teatrit absurd, por edhe një vepër tejet e vështirë për inskenim. Megjithatë, aktori Diar Xani e përzgjodhi pikërisht këtë vepër si temë diplome për regji. Dihet se kur ky tekst u insken

No Pic available
  • 2012-02-09

Aurela Gace: Ja pse zgjodha titullin “Tranzit”

Ka publikuar dje, videoklipin aq te shumepritur nga te gjithe fansat e saj, kengetarja Aurela Gace. Kenga e saj me e fundit titullohet “Tranzit” dhe eshte nje kompozim i Alban Kondit, orkestruar nga Edlir Begolli, teksti eshte shkruar nga Dr. Flori, ne bashkepunim me vete kengetaren. Videoklipi