Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
No Pic available
  • 2018-12-19

Unaza, PD: Do ngrejë pallat Edmond Bego, ja si u ndryshua plani urbanistik

Partia Demokratike ka publikuar disa dokumente, të cilat sipas tyre tregojnë ndryshimin e planit urbanistik të Tiranës, për të favorizuar pronën e Edmond Begos. Jorida Tabaku dhe Gazmend Bardhi publikuan dokumentet dhe akuzojnë kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe kryeministrin Edi

No Pic available
  • 2018-12-18

Unaza, dyshohet se Vëllezërit Hysa u përdorën për koperturë

DH Albania, kompania e cila falsifikoi dokumentet në tenderin e Unazës së re, nuk është e vetmja që do të hetohet. Pas shpërthimit të skandalit, Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimin edhe për dy lotet e tjera të tenderit, që janë fituar nga Salillari dhe Viktoria Invest. Burime nga Pr

No Pic available
  • 2018-12-17

Salillari, në tender pa rivalë për Unazën e Re

Shpërthimi i skandalit me kompaninë guackë Dunwell Haberman çoi në anulimin e tenderit për lotin e parë të Unazës së re. Por, në dy lotet e tjera, tenderat nuk u anuluan, edhe pse skema e prokurimit ishte po aq e dyshimtë sa në lotin e parë, me vetëm një ofertues të vlefshëm dhe nj

Skandali me DH Albania, po hetohen edhe institucionet përgjegjëse
  • 2018-12-14

Skandali me DH Albania, po hetohen edhe institucionet përgjegjëse

Hetimet për skandalin e falsifikimeve në tenderin e Unazës së re dhe atë të linjës Burrel-Peshkopi nuk përfshijne vetëm kompaninë mashtruese DH Albania, por edhe institucionet shtetërore. Burime nga Prokuroria e Tiranës kanë nisur verifikimet në rang hetimor, edhe për Autoritetin Rrug

Skandali 18 mln  i DH Albania, ARRSH kallëzon kompaninë
  • 2018-12-13

Skandali 18 mln i DH Albania, ARRSH kallëzon kompaninë

DH Albania është kthyer në një çështje pas skandalit 18 milion euro me lotin e parë të Unazës së Madhe të kryeqytetit, me kompaninë që ka falsifikuar disa të dhënat për aktivitetin e saj dhe për datën e themelimit, ndërsa ka fituar edhe një tender 11 milionë euro nga OST. E pasi

OST nis procedurën për sekuestrimin e 3.4 mln  të DH Albania
  • 2018-12-13

OST nis procedurën për sekuestrimin e 3.4 mln të DH Albania

Operatori i Sistemit të Transmetimit dhe Autoriteti Rrugor Shqiptar kanë nisur zyrtarisht procedurat për të konfiskuar sigurimin e kontratës të kompanisë DH Albania në të dy tenderat respektivë, atë të linjës Burrel-Peshkopi dhe tenderin e Unazës së Re. Përmes një shkrese që mban

Skandali me DH Albania, ARRSH rihap tenderin për sheshin Shqiponja
  • 2018-12-13

Skandali me DH Albania, ARRSH rihap tenderin për sheshin Shqiponja

DH Albania është kthyer në një çështje pas skandalit 18 milion euro me lotin e parë të Unazës së Madhe të kryeqytetit, me kompaninë që ka falsifikuar disa të dhëna për aktivitetin e saj dhe për datën e themelimit. Pasi ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri