Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
Donald Lu e mundi kaçakërinë Berisha me rreth 100 deputetët pro reformës
  • 2016-07-22

Donald Lu e mundi kaçakërinë Berisha me rreth 100 deputetët pro reformës

Nga Spartak Ngjela   Shqiptarët e fituan historinë e tyre perëndimore. Asnje ndryshim në draft – Reformën. Ndërkombëtarët drejtojnë Reformen. Saliu u mund përfundimisht. Tani aleanca USA – ALBANIA kaloi në një nivel të lartë. Donald Lu e mundi kaçakërinê Berisha

Komitët e Lane, si Çeta e Spiro Xegës
  • 2016-07-22

Komitët e Lane, si Çeta e Spiro Xegës

Nga fotoja e këtij grupi komitësh shqiptarë, duke gjykuar nga veshjet e tyre, mund të thuash se janë nga jugu i vendit. Grupet e komitëve në foto, mënyra se si rrinë ulur, më kujtuan pikturën 'Çeta e Shahin Matrakut', e piktorit korçar Spiro Xega. Qëndrimet e figurave në pikturën e

SHBA nuk mund të mundet nga një kalama frikacak si Basha dhe një i çoroditur mendërisht si Berisha
  • 2016-07-21

SHBA nuk mund të mundet nga një kalama frikacak si Basha dhe një i çoroditur mendërisht si Berisha

Nga Spartak Ngjela   Nuk ka lëvizje kundër Reformës shqiptare. Shqiptarët janë fort me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Janë të shumtë ata që më shkruajnë të shqetësuar me pyetjen: ç’po ndodh? Rrini të qetë, nesër aleanca USA – ALBANIA merr një formë të re.

No Pic available
  • 2016-07-21

PokemonGo Mania mbërrin dhe në Shqipëri, por shkakton viktimën e parë në botë

PokemonGo Mania mbërrin në Shqipëri, raporton Monitor. Kjo lojë, sikurse në botë, ka pasur popullaritet në Shqipëri, ku lojtarët kanë krijuar dhe grupime të ndryshme në rrjetet sociale për ta bërë lojën më interaktive. Grupi Pokemon Go Albania ndihmon lojtarët për të njoftuar n

Reagimi i avokatit Ngjela: Saliu u mund përfundimisht, atë e thyen deputetët e tij
  • 2016-07-21

Reagimi i avokatit Ngjela: Saliu u mund përfundimisht, atë e thyen deputetët e tij

Kryetari i Partisë Ligj e Drejtësi, Spartak Ngjela thekson se PD-ja pranoi konsensusin për Kushtetutën, pasi deputetët e saj deklaruan publikisht votën pro reformës në drejtësi. Shqiptarët e fituan historinë e tyre perëndimore. Asnjë ndryshim në draft Reformën. Ndërkombëtarët drej

Albania Airlines, nis në gjykatë procesi i verifikimit të aseteve
  • 2016-07-20

Albania Airlines, nis në gjykatë procesi i verifikimit të aseteve

Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë vazhdon procesin për shpalljen e falimentit të kompanisë së fluturimeve  Albania Airlines dhe njofton kreditorët se duhet të paraqesin pretendimet e tyre më 11 tetor 2016.  Në seancën e zhvilluar më 14 korrik të këtij viti, kompania ka paraqitu