Rezultate te kerkimit per termin: +Albania

Meta: total 1000 / total_found 16458 / time 0.007 / keyword[0] albania / docs[0] 16458 / hits[0] 26119 /
No Pic available
  • 2019-03-15

Një zonë e lirë ekonomike do krijohet në Kashar, Veliaj: Treg gjigand në Lundër!

Për të dytin vit radhazi, Expocity Albania në Tiranë ka hapur dyert për të pritur Panairin dhe Forumin Ndërkombëtar të AgroBiznesit dhe AgroTeknikës, një ngjarje e rëndësishme kjo, për të gjitha shoqëritë e sektorit të bujqësisë në Shqipëri, në gjithë rajonin e Ballkanit. Në

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!
  • 2019-03-13

Të dielën fik makinën! Ja çfarë do të ndodhë!

Të dielën e 17 marsit, lëreni makinën në shtëpi, merrni fëmijët e shoqërinë dhe bashkojuni festimeve që Bashkia e Tiranës ka organizuar me rastin e Ditës së Verës. Një atmosferë festive e mbushur me më shumë se 50 aktivitete, lojëra, dhe muzikë do tju shoqërojë gjatë gjithë

Pas skandalit me DH Albania, OST u jep kinezëve 100 mln euro pa tender
  • 2019-03-12

Pas skandalit me DH Albania, OST u jep kinezëve 100 mln euro pa tender

Operatori i Transmetimit të Energjisë kërkon të realizojë 100 milionë euro investime në rrjet përmes një procedurë të veçantë duke anashkaluar ligjin e prokurimeve publike. Procesi ka nisur zyrtarisht në datën 28 dhjetor të vitit të kaluar, nga ish administrori i OST, Klodian Gradec

No Pic available
  • 2019-03-08

Autoriteti i Konkurrencës: Bankers Petroleum, pozitë dominuese në tregun e naftës

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara në sitin e kompanisë Albpetrol, mësohet se janë disa kompani që operojnë në fushën e prodhimit apo gjetjen e vendburimeve të reja të naftës. Në zonën Patos-Marinëz operon kompania Bankers Petroleum Albania Ltd, nëpërmjet Degës së saj në S

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi
  • 2019-03-07

Dannielson nis takimet në Tiranë: Të zbatohet reforma në drejtësi

Drejtori i Përgjithshëm për politikat evropiane  fqinjësi dhe negocimet e zgjerimit Christian Danielsson ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku do të ketë një tur takimesh me krerët më të lartë politikë rreth situatës së krijuar në vendin tonë. Axhendën e takimeve, Danielsson e

Soreca, thirrje opozitës: Dëgjoni ftesën tonë!
  • 2019-03-07

Soreca, thirrje opozitës: Dëgjoni ftesën tonë!

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca ka komentuar situatën politike në vend. Pas vizitës së zyrtarit të lartë të Brukselit, Christian Danielsson, ambasadori Soreca thotë se duhet dëgjuar ftesa për rivendosjen e një mejdisi politik konstruktiv. “Shpresoj që të gjithë qyteta

No Pic available
  • 2019-02-27

Gati ligji i ri, do zbulohen emrat e pronarëve të kompanive offshore në Shqipëri

Ministria e Financave po punon për hartimin e një ligji të ri, që synon të krijojë një regjistër  i cili do të zbardhë emrat e pronarëve përfitues të kompanive të regjistruara në parajsat fiskale (offshore) me aktivitet në Shqipëri, në linjë dhe me rekomandimet e raportit të fu